Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i pozwalają tworzyć wspomnienia na lata. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, gdzie szukać ciekawych lokalizacji położonych w mieście. Zwłaszcza jeśli na co dzień przyjezdni nie mają okazji przebywać w Lublinie i szukają miejsc godnych odwiedzenia. Wspólnie z naszymi kierowcami przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby uchwycić uroki Lublina w migawce aparatu. Gdzie zespół Eko Taxi rekomenduje wybrać się amatorom fotografii?

Spis treści:
Zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem
Parki, ogrody, lasy
Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko
Miasto dziesiątek inspiracji
Te miejsca szczególnie polecamy

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie znaleźć można pod gołym niebem! Z aparatem najlepiej odwiedzać je zwłaszcza w pogodne dni, gdy piękna aura dodatkowo podkreśla ich urok. Jako Eko Taxi polecamy w szczególności kilka z lokalizacji łączących piękno przyrody, ze współgrającą z nią architekturą. Sprawdź, które z nich odwiedzić ze swoim sprzętem fotograficznym!

Parki, ogrody, lasy, czyli lubelska przyroda w obiektywie

Jeśli zdjęcia na świeżym powietrzu, to tylko w miejskich parkach i ogrodach. Tych w Lublinie jest naprawdę sporo. Zarówno amatorom, jak i profesjonalistom spodoba się klimat Ogrodu Botanicznego, Parku Ludowego czy Ogrodu Saskiego. To właśnie tu znajdują się „miejskie płuca” Lublina, a kwiaty, drzewa i krzewy rosnące na ich terenie świetnie zaprezentują się w obiektywie! Polecamy, aby odwiedzać te miejsca zwłaszcza podczas wschodów bądź zachodów słońca, gdy światło dodaje unikatowego uroku fotografiom. Już po przekroczeniu bram oddzielających miejskie ulice od stref zieleni chwytać można niebywałe ujęcia – zarówno te do profesjonalnego portfolio, jak i rodzinnego albumu. Te osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób dostać się do wybranej lokalizacji, zamówić mogą nasze taksówki przez telefon, Internet lub aplikację mobilną.

Parasole nad Lublinem

Czy w lubelskich parkach i ogrodach znajdują się punkty bądź obiekty, które odwiedzić warto w szczególności? Naturalnie! Jako Eko Taxi zachęcamy do udania się w okolice mostku zakochanych w Ogrodzie Saskim czy małego amfiteatru położonego w Parku Ludowym. Nie można odpuścić sobie także wizyty nad stawami i mostami położonymi w Ogrodzie Botanicznym. Poza charakterystycznymi punktami w lubelskich ogrodach i parkach warto pamiętać także o samych roślinach. Te są bowiem znakomitym tłem dla zdjęć o każdej porze roku. Wiosną zachwycają zwłaszcza rozkwitające na rabatach kwiaty, z kolei jesienią są to mieniące się w obiektywie liście drzew!

Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko

Odwiedzając Lublin, nie można odpuścić sobie wizyty na najsłynniejszych schodach w mieście. Mowa oczywiście o tych, które dzielą turystów od wejścia do Zamku Lubelskiego. Zachwycające mury budynku, piękna zieleń i kilkadziesiąt stopni przed zamkiem inspirują do zabawy z aparatem. Okolica ta jest doskonała do wykonywania zarówno profesjonalnych sesji, jak i rodzinnych zdjęć, gdzie główną rolę odgrywać będzie zabawa z perspektywą. Po wejściu na szczyt słynnych schodów podziwiać można panoramę miejską, którą warto uwiecznić w prywatnym albumie. Polecamy także wizytę we wnętrzu zabytku – w Zamku Lubelskim zlokalizowane jest bowiem Muzeum Lubelskie, a sam budynek kryje wewnątrz prawdziwe perełki architektoniczne.

W naszym zestawieniu musiały się znaleźć także miejskie place i skwery. Latem zwłaszcza Plac Litewski zasługuje na uwagę przyjezdnych. To właśnie tu instalowana jest kurtyna wodna stanowiąca tło dla zdjęć dzieci i dorosłych, którzy nie boją się zmoczyć swoich ubrań. Co wieczór można stać się tu także świadkiem zachwycającego pokazu wody i światła. Kolorowe fontanny na Placu Litewskim są oryginalnym tłem do fotografii, a także dużym wyzwaniem dla tych, którzy chcieliby uchwycić taniec wody w powietrzu. Zespół Eko Taxi poleca także wizytę na klimatycznym Placu Po Farze, gdzie malownicze zdjęcia dopełnią kamieniste ruiny i otaczające plac budynki.

Inspiracje do zdjęć czekają w każdym zakamarku miasta

Powyższe propozycje są zbyt oczywiste, a dodatkowo oblegane przez turystów? W takim wypadku polecamy zdecydować się na odwiedziny na jednym z torów cartingowych zlokalizowanych w mieście. Zwłaszcza, że w tego typu obiektach stworzyć można spontaniczne zdjęcia podczas prowadzenia pojazdów bądź profesjonalne ujęcia na tle niecodziennej scenerii. Nawet jeśli przyjechałeś do miasta po raz pierwszy, nie musisz znać dokładnego adresu toru cartingowego – kierowcy Eko Taxi dowiozą Cię na jeden z nich bez zbędnych pytań.

Przygotowaliśmy także propozycję nietypowego pomysłu na letnią sesję zdjęciową. Fajnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w mieście jest letni lunapark. Lublin coraz częściej staje się przystankiem dla kolorowych karuzel, stoisk z zabawkami, waty cukrowej i popcornu! Niezależnie od tego, czy miłośnicy fotografii zdecydują się na pozowane zdjęcia wśród uliczek wesołego miasteczka, a może na spontaniczne ujęcia podczas zabawy na karuzelach to gwarantujemy, że każde naciśnięcie migawki zapisze w pamięci aparatu świetne zdjęcie!

Te fajne miejsca w Lublinie szczególnie polecamy naszym pasażerom

Fajne miejsca w Lublinie to jednak nie tylko wymienione wcześniej lokalizacje. Turyści, którzy lubią klimat panujący w skansenach, powinni udać się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam, poza odkrywaniem ciekawostek związanych z dawnym życiem na Lubelszczyźnie, będą mogli wykonać oryginalne zdjęcia. Świetnym tłem będą znajdujące się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej drewniane budynki ze słomianymi dachami, otaczająca skansen przyroda, a czasem także żywe zwierzęta hodowlane. Fani popularnych zdjęć w zbożu mogą także negocjować z rolnikami, którzy udostępnią im część swoich pól na tło do malowniczych sesji pośród łanów dojrzałego zboża. U schyłku lata tego typu migawki są prawdziwym hitem.

Miejska sceneria

Dla kontrastu polecamy wycieczkę na teren starej Rzeźni przy ulicy Turystycznej w Lublinie. Miejska sceneria sprawdzi się zwłaszcza w obiektywie osób doceniających połączenie delikatnej urody modelek z kolorowym graffiti i surowością betonu. Każdy z amatorów fotografii może skorzystać z naszej pomocy w dotarciu do wybranej lokalizacji. Znamy Lublin na wylot, a przez to jesteśmy w stanie ominąć uciążliwe korki i zatory drogowe, docierając do wybranego miejsca szybko i tanio. Pasażerowie podróżować mogą z nami już od 1,60 zł za kilometr, a za pokonaną trasę zapłacą tak, jak im wygodnie – kartą bądź gotówką. Wykonujemy kursy w mieście oraz poza nim, a w naszych taksówkach bezpiecznie jeździć mogą również najmłodsi. Dysponujemy bowiem przystosowanymi do ich przewozu fotelikami, które umieszczamy w taksówkach po wcześniejszej prośbie osób zamawiających Eko Taxi.

Odkrycie fajnych miejsc w Lublinie z aparatem w dłoni jest znacznie prostsze niż mogłoby się to wydawać! Obrót obiektywu w niemal każdą stronę rodzi świetne ujęcia – zarówno w sesjach prywatnych, jak i profesjonalnych. Miłośnikom fotografii przypominamy, że do dowolnej lokalizacji w mieście dowieźć ich mogą nasi kierowcy. Eko Taxi w wygodny sposób zamówić można telefonicznie bądź przez aplikację mobilną.

Może Cię zainteresować również

 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Turystyczny LublinTurystyczny Lublin
  Turystyczny Lublin ma do zaoferowania naprawdę wiele. ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Sylwester 2021 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2021 w Lublinie z Eko Taxi będzie na pewno udany. Bez względu na to, gdzie wybierasz się w tę wyjątkową noc, najlepiej będzie udać się tam taksówką, gdyż jest to komfortowe i sprawdzone rozwiązanie. Podobnie będzie z powrotem do domu czy mieszkania, bez względu na to, o której zakończysz świętowanie. Oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług nie tylko w ten jeden wieczór, ale i pozostałe dni w roku.
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.