Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i pozwalają tworzyć wspomnienia na lata. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, gdzie szukać ciekawych lokalizacji położonych w mieście. Zwłaszcza jeśli na co dzień przyjezdni nie mają okazji przebywać w Lublinie i szukają miejsc godnych odwiedzenia. Wspólnie z naszymi kierowcami przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby uchwycić uroki Lublina w migawce aparatu. Gdzie zespół Eko Taxi rekomenduje wybrać się amatorom fotografii?

Spis treści:
Zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem
Parki, ogrody, lasy
Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko
Miasto dziesiątek inspiracji
Te miejsca szczególnie polecamy

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie znaleźć można pod gołym niebem! Z aparatem najlepiej odwiedzać je zwłaszcza w pogodne dni, gdy piękna aura dodatkowo podkreśla ich urok. Jako Eko Taxi polecamy w szczególności kilka z lokalizacji łączących piękno przyrody, ze współgrającą z nią architekturą. Sprawdź, które z nich odwiedzić ze swoim sprzętem fotograficznym!

Parki, ogrody, lasy, czyli lubelska przyroda w obiektywie

Jeśli zdjęcia na świeżym powietrzu, to tylko w miejskich parkach i ogrodach. Tych w Lublinie jest naprawdę sporo. Zarówno amatorom, jak i profesjonalistom spodoba się klimat Ogrodu Botanicznego, Parku Ludowego czy Ogrodu Saskiego. To właśnie tu znajdują się „miejskie płuca” Lublina, a kwiaty, drzewa i krzewy rosnące na ich terenie świetnie zaprezentują się w obiektywie! Polecamy, aby odwiedzać te miejsca zwłaszcza podczas wschodów bądź zachodów słońca, gdy światło dodaje unikatowego uroku fotografiom. Już po przekroczeniu bram oddzielających miejskie ulice od stref zieleni chwytać można niebywałe ujęcia – zarówno te do profesjonalnego portfolio, jak i rodzinnego albumu. Te osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób dostać się do wybranej lokalizacji, zamówić mogą nasze taksówki przez telefon, Internet lub aplikację mobilną.

Parasole nad Lublinem

Czy w lubelskich parkach i ogrodach znajdują się punkty bądź obiekty, które odwiedzić warto w szczególności? Naturalnie! Jako Eko Taxi zachęcamy do udania się w okolice mostku zakochanych w Ogrodzie Saskim czy małego amfiteatru położonego w Parku Ludowym. Nie można odpuścić sobie także wizyty nad stawami i mostami położonymi w Ogrodzie Botanicznym. Poza charakterystycznymi punktami w lubelskich ogrodach i parkach warto pamiętać także o samych roślinach. Te są bowiem znakomitym tłem dla zdjęć o każdej porze roku. Wiosną zachwycają zwłaszcza rozkwitające na rabatach kwiaty, z kolei jesienią są to mieniące się w obiektywie liście drzew!

Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko

Odwiedzając Lublin, nie można odpuścić sobie wizyty na najsłynniejszych schodach w mieście. Mowa oczywiście o tych, które dzielą turystów od wejścia do Zamku Lubelskiego. Zachwycające mury budynku, piękna zieleń i kilkadziesiąt stopni przed zamkiem inspirują do zabawy z aparatem. Okolica ta jest doskonała do wykonywania zarówno profesjonalnych sesji, jak i rodzinnych zdjęć, gdzie główną rolę odgrywać będzie zabawa z perspektywą. Po wejściu na szczyt słynnych schodów podziwiać można panoramę miejską, którą warto uwiecznić w prywatnym albumie. Polecamy także wizytę we wnętrzu zabytku – w Zamku Lubelskim zlokalizowane jest bowiem Muzeum Lubelskie, a sam budynek kryje wewnątrz prawdziwe perełki architektoniczne.

W naszym zestawieniu musiały się znaleźć także miejskie place i skwery. Latem zwłaszcza Plac Litewski zasługuje na uwagę przyjezdnych. To właśnie tu instalowana jest kurtyna wodna stanowiąca tło dla zdjęć dzieci i dorosłych, którzy nie boją się zmoczyć swoich ubrań. Co wieczór można stać się tu także świadkiem zachwycającego pokazu wody i światła. Kolorowe fontanny na Placu Litewskim są oryginalnym tłem do fotografii, a także dużym wyzwaniem dla tych, którzy chcieliby uchwycić taniec wody w powietrzu. Zespół Eko Taxi poleca także wizytę na klimatycznym Placu Po Farze, gdzie malownicze zdjęcia dopełnią kamieniste ruiny i otaczające plac budynki.

Inspiracje do zdjęć czekają w każdym zakamarku miasta

Powyższe propozycje są zbyt oczywiste, a dodatkowo oblegane przez turystów? W takim wypadku polecamy zdecydować się na odwiedziny na jednym z torów cartingowych zlokalizowanych w mieście. Zwłaszcza, że w tego typu obiektach stworzyć można spontaniczne zdjęcia podczas prowadzenia pojazdów bądź profesjonalne ujęcia na tle niecodziennej scenerii. Nawet jeśli przyjechałeś do miasta po raz pierwszy, nie musisz znać dokładnego adresu toru cartingowego – kierowcy Eko Taxi dowiozą Cię na jeden z nich bez zbędnych pytań.

Przygotowaliśmy także propozycję nietypowego pomysłu na letnią sesję zdjęciową. Fajnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w mieście jest letni lunapark. Lublin coraz częściej staje się przystankiem dla kolorowych karuzel, stoisk z zabawkami, waty cukrowej i popcornu! Niezależnie od tego, czy miłośnicy fotografii zdecydują się na pozowane zdjęcia wśród uliczek wesołego miasteczka, a może na spontaniczne ujęcia podczas zabawy na karuzelach to gwarantujemy, że każde naciśnięcie migawki zapisze w pamięci aparatu świetne zdjęcie!

Te fajne miejsca w Lublinie szczególnie polecamy naszym pasażerom

Fajne miejsca w Lublinie to jednak nie tylko wymienione wcześniej lokalizacje. Turyści, którzy lubią klimat panujący w skansenach, powinni udać się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam, poza odkrywaniem ciekawostek związanych z dawnym życiem na Lubelszczyźnie, będą mogli wykonać oryginalne zdjęcia. Świetnym tłem będą znajdujące się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej drewniane budynki ze słomianymi dachami, otaczająca skansen przyroda, a czasem także żywe zwierzęta hodowlane. Fani popularnych zdjęć w zbożu mogą także negocjować z rolnikami, którzy udostępnią im część swoich pól na tło do malowniczych sesji pośród łanów dojrzałego zboża. U schyłku lata tego typu migawki są prawdziwym hitem.

Miejska sceneria

Dla kontrastu polecamy wycieczkę na teren starej Rzeźni przy ulicy Turystycznej w Lublinie. Miejska sceneria sprawdzi się zwłaszcza w obiektywie osób doceniających połączenie delikatnej urody modelek z kolorowym graffiti i surowością betonu. Każdy z amatorów fotografii może skorzystać z naszej pomocy w dotarciu do wybranej lokalizacji. Znamy Lublin na wylot, a przez to jesteśmy w stanie ominąć uciążliwe korki i zatory drogowe, docierając do wybranego miejsca szybko i tanio. Pasażerowie podróżować mogą z nami już od 1,60 zł za kilometr, a za pokonaną trasę zapłacą tak, jak im wygodnie – kartą bądź gotówką. Wykonujemy kursy w mieście oraz poza nim, a w naszych taksówkach bezpiecznie jeździć mogą również najmłodsi. Dysponujemy bowiem przystosowanymi do ich przewozu fotelikami, które umieszczamy w taksówkach po wcześniejszej prośbie osób zamawiających Eko Taxi.

Odkrycie fajnych miejsc w Lublinie z aparatem w dłoni jest znacznie prostsze niż mogłoby się to wydawać! Obrót obiektywu w niemal każdą stronę rodzi świetne ujęcia – zarówno w sesjach prywatnych, jak i profesjonalnych. Miłośnikom fotografii przypominamy, że do dowolnej lokalizacji w mieście dowieźć ich mogą nasi kierowcy. Eko Taxi w wygodny sposób zamówić można telefonicznie bądź przez aplikację mobilną.

Może Cię zainteresować również