Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i pozwalają tworzyć wspomnienia na lata. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, gdzie szukać ciekawych lokalizacji położonych w mieście. Zwłaszcza jeśli na co dzień przyjezdni nie mają okazji przebywać w Lublinie i szukają miejsc godnych odwiedzenia. Wspólnie z naszymi kierowcami przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby uchwycić uroki Lublina w migawce aparatu. Gdzie zespół Eko Taxi rekomenduje wybrać się amatorom fotografii?

Spis treści:
Zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem
Parki, ogrody, lasy
Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko
Miasto dziesiątek inspiracji
Te miejsca szczególnie polecamy

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie znaleźć można pod gołym niebem! Z aparatem najlepiej odwiedzać je zwłaszcza w pogodne dni, gdy piękna aura dodatkowo podkreśla ich urok. Jako Eko Taxi polecamy w szczególności kilka z lokalizacji łączących piękno przyrody, ze współgrającą z nią architekturą. Sprawdź, które z nich odwiedzić ze swoim sprzętem fotograficznym!

Parki, ogrody, lasy, czyli lubelska przyroda w obiektywie

Jeśli zdjęcia na świeżym powietrzu, to tylko w miejskich parkach i ogrodach. Tych w Lublinie jest naprawdę sporo. Zarówno amatorom, jak i profesjonalistom spodoba się klimat Ogrodu Botanicznego, Parku Ludowego czy Ogrodu Saskiego. To właśnie tu znajdują się „miejskie płuca” Lublina, a kwiaty, drzewa i krzewy rosnące na ich terenie świetnie zaprezentują się w obiektywie! Polecamy, aby odwiedzać te miejsca zwłaszcza podczas wschodów bądź zachodów słońca, gdy światło dodaje unikatowego uroku fotografiom. Już po przekroczeniu bram oddzielających miejskie ulice od stref zieleni chwytać można niebywałe ujęcia – zarówno te do profesjonalnego portfolio, jak i rodzinnego albumu. Te osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób dostać się do wybranej lokalizacji, zamówić mogą nasze taksówki przez telefon, Internet lub aplikację mobilną.

Parasole nad Lublinem

Czy w lubelskich parkach i ogrodach znajdują się punkty bądź obiekty, które odwiedzić warto w szczególności? Naturalnie! Jako Eko Taxi zachęcamy do udania się w okolice mostku zakochanych w Ogrodzie Saskim czy małego amfiteatru położonego w Parku Ludowym. Nie można odpuścić sobie także wizyty nad stawami i mostami położonymi w Ogrodzie Botanicznym. Poza charakterystycznymi punktami w lubelskich ogrodach i parkach warto pamiętać także o samych roślinach. Te są bowiem znakomitym tłem dla zdjęć o każdej porze roku. Wiosną zachwycają zwłaszcza rozkwitające na rabatach kwiaty, z kolei jesienią są to mieniące się w obiektywie liście drzew!

Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko

Odwiedzając Lublin, nie można odpuścić sobie wizyty na najsłynniejszych schodach w mieście. Mowa oczywiście o tych, które dzielą turystów od wejścia do Zamku Lubelskiego. Zachwycające mury budynku, piękna zieleń i kilkadziesiąt stopni przed zamkiem inspirują do zabawy z aparatem. Okolica ta jest doskonała do wykonywania zarówno profesjonalnych sesji, jak i rodzinnych zdjęć, gdzie główną rolę odgrywać będzie zabawa z perspektywą. Po wejściu na szczyt słynnych schodów podziwiać można panoramę miejską, którą warto uwiecznić w prywatnym albumie. Polecamy także wizytę we wnętrzu zabytku – w Zamku Lubelskim zlokalizowane jest bowiem Muzeum Lubelskie, a sam budynek kryje wewnątrz prawdziwe perełki architektoniczne.

W naszym zestawieniu musiały się znaleźć także miejskie place i skwery. Latem zwłaszcza Plac Litewski zasługuje na uwagę przyjezdnych. To właśnie tu instalowana jest kurtyna wodna stanowiąca tło dla zdjęć dzieci i dorosłych, którzy nie boją się zmoczyć swoich ubrań. Co wieczór można stać się tu także świadkiem zachwycającego pokazu wody i światła. Kolorowe fontanny na Placu Litewskim są oryginalnym tłem do fotografii, a także dużym wyzwaniem dla tych, którzy chcieliby uchwycić taniec wody w powietrzu. Zespół Eko Taxi poleca także wizytę na klimatycznym Placu Po Farze, gdzie malownicze zdjęcia dopełnią kamieniste ruiny i otaczające plac budynki.

Inspiracje do zdjęć czekają w każdym zakamarku miasta

Powyższe propozycje są zbyt oczywiste, a dodatkowo oblegane przez turystów? W takim wypadku polecamy zdecydować się na odwiedziny na jednym z torów cartingowych zlokalizowanych w mieście. Zwłaszcza, że w tego typu obiektach stworzyć można spontaniczne zdjęcia podczas prowadzenia pojazdów bądź profesjonalne ujęcia na tle niecodziennej scenerii. Nawet jeśli przyjechałeś do miasta po raz pierwszy, nie musisz znać dokładnego adresu toru cartingowego – kierowcy Eko Taxi dowiozą Cię na jeden z nich bez zbędnych pytań.

Przygotowaliśmy także propozycję nietypowego pomysłu na letnią sesję zdjęciową. Fajnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w mieście jest letni lunapark. Lublin coraz częściej staje się przystankiem dla kolorowych karuzel, stoisk z zabawkami, waty cukrowej i popcornu! Niezależnie od tego, czy miłośnicy fotografii zdecydują się na pozowane zdjęcia wśród uliczek wesołego miasteczka, a może na spontaniczne ujęcia podczas zabawy na karuzelach to gwarantujemy, że każde naciśnięcie migawki zapisze w pamięci aparatu świetne zdjęcie!

Te fajne miejsca w Lublinie szczególnie polecamy naszym pasażerom

Fajne miejsca w Lublinie to jednak nie tylko wymienione wcześniej lokalizacje. Turyści, którzy lubią klimat panujący w skansenach, powinni udać się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam, poza odkrywaniem ciekawostek związanych z dawnym życiem na Lubelszczyźnie, będą mogli wykonać oryginalne zdjęcia. Świetnym tłem będą znajdujące się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej drewniane budynki ze słomianymi dachami, otaczająca skansen przyroda, a czasem także żywe zwierzęta hodowlane. Fani popularnych zdjęć w zbożu mogą także negocjować z rolnikami, którzy udostępnią im część swoich pól na tło do malowniczych sesji pośród łanów dojrzałego zboża. U schyłku lata tego typu migawki są prawdziwym hitem.

Miejska sceneria

Dla kontrastu polecamy wycieczkę na teren starej Rzeźni przy ulicy Turystycznej w Lublinie. Miejska sceneria sprawdzi się zwłaszcza w obiektywie osób doceniających połączenie delikatnej urody modelek z kolorowym graffiti i surowością betonu. Każdy z amatorów fotografii może skorzystać z naszej pomocy w dotarciu do wybranej lokalizacji. Znamy Lublin na wylot, a przez to jesteśmy w stanie ominąć uciążliwe korki i zatory drogowe, docierając do wybranego miejsca szybko i tanio. Pasażerowie podróżować mogą z nami już od 1,60 zł za kilometr, a za pokonaną trasę zapłacą tak, jak im wygodnie – kartą bądź gotówką. Wykonujemy kursy w mieście oraz poza nim, a w naszych taksówkach bezpiecznie jeździć mogą również najmłodsi. Dysponujemy bowiem przystosowanymi do ich przewozu fotelikami, które umieszczamy w taksówkach po wcześniejszej prośbie osób zamawiających Eko Taxi.

Odkrycie fajnych miejsc w Lublinie z aparatem w dłoni jest znacznie prostsze niż mogłoby się to wydawać! Obrót obiektywu w niemal każdą stronę rodzi świetne ujęcia – zarówno w sesjach prywatnych, jak i profesjonalnych. Miłośnikom fotografii przypominamy, że do dowolnej lokalizacji w mieście dowieźć ich mogą nasi kierowcy. Eko Taxi w wygodny sposób zamówić można telefonicznie bądź przez aplikację mobilną.

Może Cię zainteresować również

 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Starówka w LublinieStarówka w Lublinie
  Starówka w Lublinie zalicza się do wyjątkowo pięknych ...
 • Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?
  Jak dojechać na lotnisko w Lublinie? Tutejszy port lotniczy oferuje kilka rozwiązań w tym zakresie, więc warto rozważyć ich zalety i wady, aby dokonać optymalnego wyboru. Wiele zależy również od sytuacji samego podróżującego. Taksówka będzie zawsze dobrym wyborem, zapewniając odpowiedni komfort podróży. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Miejsca do zwiedzania w LublinieMiejsca do zwiedzania w Lublinie
  Miejsca do zwiedzania w Lublinie obejmują obiekty o różnym znaczeniu. Część warto podziwiać z myślą o samej architekturze, inne lokalizacje zdradzą ciekawe historie, choćby z zakresu przeszłości tego miasta i całego regionu. Stolica województwa lubelskiego ma bezsprzecznie ogromny potencjał turystyczny i dlatego przyciąga odwiedzających z całego kraju, a nawet z zagranicy.
 • Historia żółtych taksówek w Nowym JorkuHistoria żółtych taksówek w Nowym Jorku
  Żółte taksówki to obok Statuy Wolności, drapaczy chmur ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Półkolonie w LubliniePółkolonie w Lublinie
  Półkolonie w Lublinie dają rodzicom możliwość ...
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Atrakcje na Starym Mieście w LublinieAtrakcje na Starym Mieście w Lublinie
  Atrakcje na Starym Mieście w Lublinie wzbudzają ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Imprezy w Lublinie - tam nie może Cię zabraknąć!Imprezy w Lublinie – gdzie wybrać się na imprezę kulturalną i w jakim miejscu zorganizować przyjęcie integracyjne lub okolicznościowe? Dowiedz się, co robić podczas weekendu w Lublinie!
  Imprezy w Lublinie to świetna okazja do rozrywki ...
 • Taxi dla seniora w LublinieTaxi dla seniora w Lublinie
  Taxi dla seniora w Lublinie to wygodny środek transportu dla osób starszych. Jeśli zachodzi potrzeba załatwienia jakichś spraw na mieście, a nie masz możliwości poproszenia kogoś bliskiego o podwiezienie, zamów naszą taksówkę. Dzięki temu unikniesz mało komfortowego poruszania się komunikacją miejską. Korzystając z naszej oferty, masz gwarancję sprawdzonych usług w dobrych cenach.
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.