Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie. Zaplanuj zwiedzanie lub sesję zdjęciową

Fajne miejsca w Lublinie inspirują, zachwycają i pozwalają tworzyć wspomnienia na lata. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, gdzie szukać ciekawych lokalizacji położonych w mieście. Zwłaszcza jeśli na co dzień przyjezdni nie mają okazji przebywać w Lublinie i szukają miejsc godnych odwiedzenia. Wspólnie z naszymi kierowcami przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcieliby uchwycić uroki Lublina w migawce aparatu. Gdzie zespół Eko Taxi rekomenduje wybrać się amatorom fotografii?

Spis treści:
Zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem
Parki, ogrody, lasy
Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko
Miasto dziesiątek inspiracji
Te miejsca szczególnie polecamy

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie pod gołym niebem

Fajne miejsca na zdjęcia w Lublinie znaleźć można pod gołym niebem! Z aparatem najlepiej odwiedzać je zwłaszcza w pogodne dni, gdy piękna aura dodatkowo podkreśla ich urok. Jako Eko Taxi polecamy w szczególności kilka z lokalizacji łączących piękno przyrody, ze współgrającą z nią architekturą. Sprawdź, które z nich odwiedzić ze swoim sprzętem fotograficznym!

Parki, ogrody, lasy, czyli lubelska przyroda w obiektywie

Jeśli zdjęcia na świeżym powietrzu, to tylko w miejskich parkach i ogrodach. Tych w Lublinie jest naprawdę sporo. Zarówno amatorom, jak i profesjonalistom spodoba się klimat Ogrodu Botanicznego, Parku Ludowego czy Ogrodu Saskiego. To właśnie tu znajdują się „miejskie płuca” Lublina, a kwiaty, drzewa i krzewy rosnące na ich terenie świetnie zaprezentują się w obiektywie! Polecamy, aby odwiedzać te miejsca zwłaszcza podczas wschodów bądź zachodów słońca, gdy światło dodaje unikatowego uroku fotografiom. Już po przekroczeniu bram oddzielających miejskie ulice od stref zieleni chwytać można niebywałe ujęcia – zarówno te do profesjonalnego portfolio, jak i rodzinnego albumu. Te osoby, które nie wiedzą, w jaki sposób dostać się do wybranej lokalizacji, zamówić mogą nasze taksówki przez telefon, Internet lub aplikację mobilną.

Parasole nad Lublinem

Czy w lubelskich parkach i ogrodach znajdują się punkty bądź obiekty, które odwiedzić warto w szczególności? Naturalnie! Jako Eko Taxi zachęcamy do udania się w okolice mostku zakochanych w Ogrodzie Saskim czy małego amfiteatru położonego w Parku Ludowym. Nie można odpuścić sobie także wizyty nad stawami i mostami położonymi w Ogrodzie Botanicznym. Poza charakterystycznymi punktami w lubelskich ogrodach i parkach warto pamiętać także o samych roślinach. Te są bowiem znakomitym tłem dla zdjęć o każdej porze roku. Wiosną zachwycają zwłaszcza rozkwitające na rabatach kwiaty, z kolei jesienią są to mieniące się w obiektywie liście drzew!

Słynne schody pod Zamkiem Lubelskim i nie tylko

Odwiedzając Lublin, nie można odpuścić sobie wizyty na najsłynniejszych schodach w mieście. Mowa oczywiście o tych, które dzielą turystów od wejścia do Zamku Lubelskiego. Zachwycające mury budynku, piękna zieleń i kilkadziesiąt stopni przed zamkiem inspirują do zabawy z aparatem. Okolica ta jest doskonała do wykonywania zarówno profesjonalnych sesji, jak i rodzinnych zdjęć, gdzie główną rolę odgrywać będzie zabawa z perspektywą. Po wejściu na szczyt słynnych schodów podziwiać można panoramę miejską, którą warto uwiecznić w prywatnym albumie. Polecamy także wizytę we wnętrzu zabytku – w Zamku Lubelskim zlokalizowane jest bowiem Muzeum Lubelskie, a sam budynek kryje wewnątrz prawdziwe perełki architektoniczne.

W naszym zestawieniu musiały się znaleźć także miejskie place i skwery. Latem zwłaszcza Plac Litewski zasługuje na uwagę przyjezdnych. To właśnie tu instalowana jest kurtyna wodna stanowiąca tło dla zdjęć dzieci i dorosłych, którzy nie boją się zmoczyć swoich ubrań. Co wieczór można stać się tu także świadkiem zachwycającego pokazu wody i światła. Kolorowe fontanny na Placu Litewskim są oryginalnym tłem do fotografii, a także dużym wyzwaniem dla tych, którzy chcieliby uchwycić taniec wody w powietrzu. Zespół Eko Taxi poleca także wizytę na klimatycznym Placu Po Farze, gdzie malownicze zdjęcia dopełnią kamieniste ruiny i otaczające plac budynki.

Inspiracje do zdjęć czekają w każdym zakamarku miasta

Powyższe propozycje są zbyt oczywiste, a dodatkowo oblegane przez turystów? W takim wypadku polecamy zdecydować się na odwiedziny na jednym z torów cartingowych zlokalizowanych w mieście. Zwłaszcza, że w tego typu obiektach stworzyć można spontaniczne zdjęcia podczas prowadzenia pojazdów bądź profesjonalne ujęcia na tle niecodziennej scenerii. Nawet jeśli przyjechałeś do miasta po raz pierwszy, nie musisz znać dokładnego adresu toru cartingowego – kierowcy Eko Taxi dowiozą Cię na jeden z nich bez zbędnych pytań.

Przygotowaliśmy także propozycję nietypowego pomysłu na letnią sesję zdjęciową. Fajnym miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas pobytu w mieście jest letni lunapark. Lublin coraz częściej staje się przystankiem dla kolorowych karuzel, stoisk z zabawkami, waty cukrowej i popcornu! Niezależnie od tego, czy miłośnicy fotografii zdecydują się na pozowane zdjęcia wśród uliczek wesołego miasteczka, a może na spontaniczne ujęcia podczas zabawy na karuzelach to gwarantujemy, że każde naciśnięcie migawki zapisze w pamięci aparatu świetne zdjęcie!

Te fajne miejsca w Lublinie szczególnie polecamy naszym pasażerom

Fajne miejsca w Lublinie to jednak nie tylko wymienione wcześniej lokalizacje. Turyści, którzy lubią klimat panujący w skansenach, powinni udać się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam, poza odkrywaniem ciekawostek związanych z dawnym życiem na Lubelszczyźnie, będą mogli wykonać oryginalne zdjęcia. Świetnym tłem będą znajdujące się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej drewniane budynki ze słomianymi dachami, otaczająca skansen przyroda, a czasem także żywe zwierzęta hodowlane. Fani popularnych zdjęć w zbożu mogą także negocjować z rolnikami, którzy udostępnią im część swoich pól na tło do malowniczych sesji pośród łanów dojrzałego zboża. U schyłku lata tego typu migawki są prawdziwym hitem.

Miejska sceneria

Dla kontrastu polecamy wycieczkę na teren starej Rzeźni przy ulicy Turystycznej w Lublinie. Miejska sceneria sprawdzi się zwłaszcza w obiektywie osób doceniających połączenie delikatnej urody modelek z kolorowym graffiti i surowością betonu. Każdy z amatorów fotografii może skorzystać z naszej pomocy w dotarciu do wybranej lokalizacji. Znamy Lublin na wylot, a przez to jesteśmy w stanie ominąć uciążliwe korki i zatory drogowe, docierając do wybranego miejsca szybko i tanio. Pasażerowie podróżować mogą z nami już od 1,60 zł za kilometr, a za pokonaną trasę zapłacą tak, jak im wygodnie – kartą bądź gotówką. Wykonujemy kursy w mieście oraz poza nim, a w naszych taksówkach bezpiecznie jeździć mogą również najmłodsi. Dysponujemy bowiem przystosowanymi do ich przewozu fotelikami, które umieszczamy w taksówkach po wcześniejszej prośbie osób zamawiających Eko Taxi.

Odkrycie fajnych miejsc w Lublinie z aparatem w dłoni jest znacznie prostsze niż mogłoby się to wydawać! Obrót obiektywu w niemal każdą stronę rodzi świetne ujęcia – zarówno w sesjach prywatnych, jak i profesjonalnych. Miłośnikom fotografii przypominamy, że do dowolnej lokalizacji w mieście dowieźć ich mogą nasi kierowcy. Eko Taxi w wygodny sposób zamówić można telefonicznie bądź przez aplikację mobilną.

Może Cię zainteresować również

 • Taxi bus w LublinieTaxi bus w Lublinie – kiedy warto go zamówić i jak w prosty sposób to zrobić? Poznaj ofertę Eko Taxi Lublin i bezpiecznie poruszaj się po mieście i okolicach z rodziną lub grupą przyjaciół!
  Taxi bus w Lublinie to doskonała opcja dla ...
 • Przewozy pasażerskie w LubliniePrzewozy pasażerskie w Lublinie
  Przewozy pasażerskie w Lublinie są potrzebne osobom, ...
 • Stare Miasto w LublinieStare Miasto w Lublinie dla turysty
  Stare Miasto w Lublinie to dzielnica o bogatej ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Kierowca taxi w LublinieKierowca taxi w Lublinie
  Kierowca taxi w Lublinie to odpowiedzialna rola, gdyż każdego dnia odpowiada się za bezpieczne przejazdy mieszkańców i turystów. Wiążę się to jednak z dużą radością z możliwości jeżdżenia własnym samochodem po mieście. Nie jest to monotonne i stanowić będzie odrębną historię każdego dnia. Przy okazji mając sporo klientów, można oczywiście liczyć na korzystne zarobki. Będzie tak w szczególności, gdy zdecydujesz się przystąpić do sprawdzonej korporacji o odpowiedniej renomie, takiej jak Eko Taxi.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Atrakcje w okolicy LublinaAtrakcje w okolicy Lublina
  Atrakcje w okolicy Lublina przyciągają mieszkańców ...
 • Płatność kartą w taksówce w LubliniePłatność kartą w taksówce w Lublinie
  Płatność kartą w taksówce w Lublinie ma sporo zalet. Nie musisz wtedy nosić ze sobą gotówki i przejmować się tym, czy taksówkarz będzie miał, jak wydać resztę. Większość osób nosi kartę zawsze przy sobie, razem z dokumentami. Doskonale sprawdza się to zatem nawet wtedy, gdy musisz zamówić taksówkę w nieoczekiwanej sytuacji. Choć obecnie wydaje się to wręcz standardem, niestety nie u każdego taksówkarza dostępna jest możliwość regulowania należności bezgotówkowo. Inaczej wygląda to w Eko Taxi.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Ciekawostki turystyczne w LublinieCiekawostki turystyczne w Lublinie
  Ciekawostki turystyczne w Lublinie dotyczą różnych zagadnień, od flagowych zabytków, po zaskakujące punkty na mapie miasta. Często są one związane z historią tego regionu czy lokalną kulturą, mając tym samym prawdziwie unikalny charakter. Są to akcenty, które pozwalają poznać ten rejon z wielu stron. Z myślą o podróżowaniu do poszczególnych lokalizacji zachęcamy do skorzystania z taksówek Eko Taxi. Mieszkańcom miasta polecamy tymczasem nasze usługi także na co dzień.
 • Zasady savoir vivre w Eko Taxi LublinZasady savoir-vivre w Eko Taxi Lublin – poznajmy je wspólnie!
  Zasady savoir-vivre w lubelskich taksówkach obowiązują ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zabytki Lublina - które zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiadaJakie zabytki Lublina zobaczyć, aby poznać historię miasta? Eko Taxi podpowiada
  Zabytki Lublina i jego historia są bardzo ciekawe i ...
 • Wakacje w LublinieWakacje w Lublinie – zaplanuj urlop w mieście!
  Wakacje w Lublinie, choć może nie zobaczymy tam ...
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.