Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część życia turystów i mieszkańców miasta, które rozciąga się na obszarze 147 km². Duże odległości sprawiają, że przedostanie się z punktu A do punktu B niejednokrotnie wymaga skorzystania z usług taksówkowych. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika.

Spis treści
Na jakie elementy zwrócić uwagę?
Jak ułatwić sobie wybór?
O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie wiesz, jak wybrać korporację taxi w Lublinie? Uwzględnij kilka podstawowych elementów

Bez względu na to, czy mieszkacie w Lublinie, czy odwiedzacie to urokliwe miasto, warto wiedzieć, z usług której korporacji taxi skorzystać oraz jak to zrobić. Może to dotyczyć zarówno przejazdu w obrębie miasta, jak i poza jego granice, ale też usług dodatkowych takich jak zakupy z dowozem, pomoc w przeprowadzce czy przewóz dużego bagażu. Sprawdź, jakie są standardy obsługi pasażerów i co zyskasz, wybierając Eko Taxi.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ofertę i zakres usług. Niezwykle istotne są zarówno stawki za przejazdy, jak i rodzaj floty oraz dodatkowe udogodnienia. Decydując się na nasze usługi, możecie poruszać się w obrębie całego miasta, ale również zamówić kurs w dowolne miejsce poza jego granicami. Dla wygody pasażerów wyróżniliśmy taryfy I i II oraz III i IV. Dzięki temu już przed rozpoczęciem kursu, można zorientować się w stawkach. Te różnią się między sobą w zależności od dnia tygodnia, świąt okolicznościowych, godziny odbywania kursu oraz obszaru, po jakim będziecie się poruszać.

Nasz cennik

W Eko Taxi każdorazowo opłata początkowa wynosi 7,95 zł, różne są natomiast stawki za kilometr. Wyodrębnia się dwie strefy taksówkowe – I strefa dotyczy kursów w obrębie granic administracyjnych Lublina, II wiąże się z wyjazdem poza miasto. Wyższa stawka za podróże w drugiej strefie wynika z konieczności powrotu kierowcy do miasta, a zatem kilometry liczone są podwójnie. Poniżej prezentujemy nasz cennik.

Za kursy w I strefie obowiązują następujące przeliczniki:

  • dni powszednie 6.00-22.00 – 1,60 zł za każdy kilometr;
  • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 2,40 zł/km.

Za kursy w II strefie przeliczniki prezentują się następująco:

  • dni powszednie 6.00-22.00 – 2,80 zł za każdy kilometr;
  • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 4,20 zł/km.

Wybierając przewoźnika, warto wziąć też pod uwagę inne usługi, jakie dana firma oferuje. Jeśli potrzebujecie, aby kierowca taksówki na was zaczekał, korzystając z naszej oferty zyskujecie taką możliwość -dopłata za każdą godzinę postoju wynosi 32 zł. W sytuacji, gdy macie ze sobą spore zakupy lub bagaże, które nie zmieszczą się do standardowego bagażnika samochodu osobowego, warto zamówić auto typu kombi. Wiąże się to tylko z jednorazową dopłatą w wysokości 5 zł.

Wybierz ulubioną sieć taksówek

Czy wybór korporacji taksówkowej w Lublinie jest trudny?

Korporacje taksówkowe w Lublinie mają zróżnicowaną ofertę zarówno pod kątem obowiązujących stawek za przejazdy, jak i zakresu usług, jakie proponują. To te czynniki różnicują poszczególne firmy i wpływają na decyzję klientów. Wybór wcale nie musi być trudny, jednak warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami.
Dobre korporacje mają w swojej ofercie samochody bagażowe, auta typu van do 6 osób, opcję zamówienia kursu z fotelikiem dostosowanym do wieku dziecka czy kursu z taksówkarzem anglojęzycznym. Wszystkie te opcje oddaje do dyspozycji klientów lubelski oddział naszej firmy.Eko.

Bagażówka

To propozycja dla wszystkich tych, którzy planują przeprowadzkę, duże zakupy albo po prostu mają do przewiezienia sprzęty o sporych gabarytach. W naszej flocie samochodowej znajdują się samochody o ładowności 1400 kg. Kursy odbywają się zarówno na terenie Lublina, jak i całej Polski. Opłata początkowa w zależności od taryfy wynosi 38 zł lub 58 zł. Cena za kilometr wynosi w I taryfie 1,6 zł/km, w II – 2,4 zł/km, w III – 2,8 zł/km i IV – 4,2 zł/km. Niemniej częstą praktyką jest ustalenie ceny umownej z klientem. Istnieje też możliwość skorzystania z pomocy kierowcy przy załadunku i rozładunku – należy jednak zgłosić takie życzenie podczas zamawiania kursu. Warto też pamiętać, że są pewne towary, których nie można przewozić. Zalicza się do nich materiały niebezpieczne, pirotechniczne i sypkie (typu piach czy cement).

Auto typu van

Kiedy podróżujecie większą grupą, zamiast płacić za dwa przejazdy, warto zdecydować się na większą taksówkę. Można ją wezwać przez nasz aplikację mobilną – preferencję należy zaznaczyć w szczegółach zamówienia lub podczas telefonicznego zlecenia poinformować dyspozytornię.

Fotelik dla dziecka

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 21 sierpnia 1995 r. w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami w całej Polsce można przewozić dzieci taksówkami bez fotelików. Jeśli jednak zależy wam na szczególnym bezpieczeństwu pociechy, możecie zamówić przejazd z dostosowanym do wieku dziecka fotelikiem. Taką taksówkę należy zarezerwować telefonicznie z wyprzedzeniem, co umożliwi sprawną realizację zlecenia.

Kierowca posługujący się językiem angielskim

Gdy zamawiacie kurs przez aplikację mobilną, w preferencjach można zaznaczyć taką opcję. To szczególnie przydatne udogodnienie w przypadku turystów zagranicznych.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze korporacji taxi w Lublinie?

Decydując się na daną korporację taxi w Lublinie, warto zwrócić uwagę na wszelkie opcje dodatkowe, np. uruchomienie auta, odprowadzenie samochodu, zakupy na telefon czy przejazd ze zwierzętami. Wszystko to zapewniamy naszym pasażerom. Kiedy nie macie możliwości pójścia na zakupy, możecie zamówić tę usługę w Eko Taxi. Jej koszt w I strefie wynosi wartość paragonu oraz opłatę dodatkową w wysokości 20 zł. Nie odmówimy też przewozu zwierząt, który w naszym oddziale odbywa się za darmo!
Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pasażer był zadowolony, dlatego poza przyjazną atmosferą w trakcie przejazdów oferujemy szereg usług dodatkowych. Jeśli możemy wam pomóc w jakikolwiek sposób, a nie zostało to umieszczone w ofercie – prosimy o kontakt. Zrobimy co w naszej mocy, aby spełnić wasze oczekiwania.

Może Cię zainteresować również