Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część życia turystów i mieszkańców miasta, które rozciąga się na obszarze 147 km². Duże odległości sprawiają, że przedostanie się z punktu A do punktu B niejednokrotnie wymaga skorzystania z usług taksówkowych. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika.

Spis treści
Na jakie elementy zwrócić uwagę?
Jak ułatwić sobie wybór?
O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie wiesz, jak wybrać korporację taxi w Lublinie? Uwzględnij kilka podstawowych elementów

Bez względu na to, czy mieszkacie w Lublinie, czy odwiedzacie to urokliwe miasto, warto wiedzieć, z usług której korporacji taxi skorzystać oraz jak to zrobić. Może to dotyczyć zarówno przejazdu w obrębie miasta, jak i poza jego granice, ale też usług dodatkowych takich jak zakupy z dowozem, pomoc w przeprowadzce czy przewóz dużego bagażu. Sprawdź, jakie są standardy obsługi pasażerów i co zyskasz, wybierając Eko Taxi.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ofertę i zakres usług. Niezwykle istotne są zarówno stawki za przejazdy, jak i rodzaj floty oraz dodatkowe udogodnienia. Decydując się na nasze usługi, możecie poruszać się w obrębie całego miasta, ale również zamówić kurs w dowolne miejsce poza jego granicami. Dla wygody pasażerów wyróżniliśmy taryfy I i II oraz III i IV. Dzięki temu już przed rozpoczęciem kursu, można zorientować się w stawkach. Te różnią się między sobą w zależności od dnia tygodnia, świąt okolicznościowych, godziny odbywania kursu oraz obszaru, po jakim będziecie się poruszać.

Nasz cennik

W Eko Taxi każdorazowo opłata początkowa wynosi 7,95 zł, różne są natomiast stawki za kilometr. Wyodrębnia się dwie strefy taksówkowe – I strefa dotyczy kursów w obrębie granic administracyjnych Lublina, II wiąże się z wyjazdem poza miasto. Wyższa stawka za podróże w drugiej strefie wynika z konieczności powrotu kierowcy do miasta, a zatem kilometry liczone są podwójnie. Poniżej prezentujemy nasz cennik.

Za kursy w I strefie obowiązują następujące przeliczniki:

 • dni powszednie 6.00-22.00 – 1,60 zł za każdy kilometr;
 • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 2,40 zł/km.

Za kursy w II strefie przeliczniki prezentują się następująco:

 • dni powszednie 6.00-22.00 – 2,80 zł za każdy kilometr;
 • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 4,20 zł/km.

Wybierając przewoźnika, warto wziąć też pod uwagę inne usługi, jakie dana firma oferuje. Jeśli potrzebujecie, aby kierowca taksówki na was zaczekał, korzystając z naszej oferty zyskujecie taką możliwość -dopłata za każdą godzinę postoju wynosi 32 zł. W sytuacji, gdy macie ze sobą spore zakupy lub bagaże, które nie zmieszczą się do standardowego bagażnika samochodu osobowego, warto zamówić auto typu kombi. Wiąże się to tylko z jednorazową dopłatą w wysokości 5 zł.

Wybierz ulubioną sieć taksówek

Czy wybór korporacji taksówkowej w Lublinie jest trudny?

Korporacje taksówkowe w Lublinie mają zróżnicowaną ofertę zarówno pod kątem obowiązujących stawek za przejazdy, jak i zakresu usług, jakie proponują. To te czynniki różnicują poszczególne firmy i wpływają na decyzję klientów. Wybór wcale nie musi być trudny, jednak warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami.
Dobre korporacje mają w swojej ofercie samochody bagażowe, auta typu van do 6 osób, opcję zamówienia kursu z fotelikiem dostosowanym do wieku dziecka czy kursu z taksówkarzem anglojęzycznym. Wszystkie te opcje oddaje do dyspozycji klientów lubelski oddział naszej firmy.Eko.

Bagażówka

To propozycja dla wszystkich tych, którzy planują przeprowadzkę, duże zakupy albo po prostu mają do przewiezienia sprzęty o sporych gabarytach. W naszej flocie samochodowej znajdują się samochody o ładowności 1400 kg. Kursy odbywają się zarówno na terenie Lublina, jak i całej Polski. Opłata początkowa w zależności od taryfy wynosi 38 zł lub 58 zł. Cena za kilometr wynosi w I taryfie 1,6 zł/km, w II – 2,4 zł/km, w III – 2,8 zł/km i IV – 4,2 zł/km. Niemniej częstą praktyką jest ustalenie ceny umownej z klientem. Istnieje też możliwość skorzystania z pomocy kierowcy przy załadunku i rozładunku – należy jednak zgłosić takie życzenie podczas zamawiania kursu. Warto też pamiętać, że są pewne towary, których nie można przewozić. Zalicza się do nich materiały niebezpieczne, pirotechniczne i sypkie (typu piach czy cement).

Auto typu van

Kiedy podróżujecie większą grupą, zamiast płacić za dwa przejazdy, warto zdecydować się na większą taksówkę. Można ją wezwać przez nasz aplikację mobilną – preferencję należy zaznaczyć w szczegółach zamówienia lub podczas telefonicznego zlecenia poinformować dyspozytornię.

Fotelik dla dziecka

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 21 sierpnia 1995 r. w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami w całej Polsce można przewozić dzieci taksówkami bez fotelików. Jeśli jednak zależy wam na szczególnym bezpieczeństwu pociechy, możecie zamówić przejazd z dostosowanym do wieku dziecka fotelikiem. Taką taksówkę należy zarezerwować telefonicznie z wyprzedzeniem, co umożliwi sprawną realizację zlecenia.

Kierowca posługujący się językiem angielskim

Gdy zamawiacie kurs przez aplikację mobilną, w preferencjach można zaznaczyć taką opcję. To szczególnie przydatne udogodnienie w przypadku turystów zagranicznych.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze korporacji taxi w Lublinie?

Decydując się na daną korporację taxi w Lublinie, warto zwrócić uwagę na wszelkie opcje dodatkowe, np. uruchomienie auta, odprowadzenie samochodu, zakupy na telefon czy przejazd ze zwierzętami. Wszystko to zapewniamy naszym pasażerom. Kiedy nie macie możliwości pójścia na zakupy, możecie zamówić tę usługę w Eko Taxi. Jej koszt w I strefie wynosi wartość paragonu oraz opłatę dodatkową w wysokości 20 zł. Nie odmówimy też przewozu zwierząt, który w naszym oddziale odbywa się za darmo!
Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pasażer był zadowolony, dlatego poza przyjazną atmosferą w trakcie przejazdów oferujemy szereg usług dodatkowych. Jeśli możemy wam pomóc w jakikolwiek sposób, a nie zostało to umieszczone w ofercie – prosimy o kontakt. Zrobimy co w naszej mocy, aby spełnić wasze oczekiwania.

Może Cię zainteresować również

 • Na lotnisko warto zamówić Eko Taxi LublinTaxi z Lublina na lotnisko w Świdniku – prezentujemy zalety zamawiania taksówki i przydatne informacje o porcie lotniczym. Zwiedzaj, podróżuj i przemieszczaj się po terenie Lublina z Eko Taxi!
  Taxi z Lublina na lotnisko w Świdniku to najlepsza ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Praca dodatkowa dla kierowcy w LubliniePraca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie
  Praca dodatkowa dla kierowcy w Lublinie jest czymś, ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Lublin zimąLublin zimą. Poznaj inną stronę miasta!
  Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Praca na taxi w LubliniePraca na taxi w Lublinie
  Praca na taxi w Lublinie jest dedykowana dla osób, które cieszy możliwość jeżdżenia po mieście i częste kontakty z ludźmi. Jest to okazja do zarobienia sporych pieniędzy, gdyż nie brakuje osób chętnych na kursy taksówkami. Przy okazji same obowiązki są zróżnicowane i wielu kierowców wykonuje je po prostu z przyjemnością. Jeśli interesuje cię taki sposób zarobku, to najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do korporacji, gdyż wzbudzi to zaufanie klientów i przyczyni się do mniejszej liczby uciążliwych formalności.
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Zamek Lubelski - poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!Zamek Lubelski – poznaj jego historię i wystawy muzealne z Eko Taxi!
  Zamek Lubelski to jedna z najciekawszych atrakcji w ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Taksówka do ŚwidnikaTaksówka do Świdnika
  Taksówka do Świdnika to sprawdzony sposób na dotarcie do położonego tam lotniska. Korzysta z tego wielu mieszkańców Lublina, którzy nie chcą jeździć transportem publicznym z dużymi bagażami. Za wyborem taxi przemawia też fakt, że wyruszysz spod samego miejsca zamieszkania i o dowolnej porze. Polecamy skorzystanie z usług Eko Taxi, gdyż proponujemy atrakcyjne ceny, a wybierając naszą ofertę, możesz zamówić i większy pojazd, gdy podróżujesz z wieloma walizkami czy osobami towarzyszącymi.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Przewóz mebli w LubliniePrzewóz mebli i większych sprzętów w Lublinie. W czym może wam pomóc korporacja taxi?
  Przeprowadzki, remonty, relokacje… Zmieniając ...
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Taki 7-osobowe w LublinieTaxi 7-osobowe w Lublinie
  Taxi 7-osobowe w Lublinie są poszukiwane przez wiele osób. Jest to świetne rozwiązanie, gdy wspólną podróż odbywa większa grupa, która nie jest wtedy zmuszona do zamawiania dwóch oddzielnych taksówek standardowych rozmiarów. Stanowi to spore ułatwienie i sprawdza się w różnych okolicznościach, od wygodnego dojazdu na lotnisko, po wieczorne czy nocne powroty z zabawy na mieście. Osoby zainteresowane sprawdzonymi i korzystnymi cenowo usługami taxi, zachęcamy do wybrania naszej oferty.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Atrakcje turystyczne dla dzieci w LublinieAtrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie
  Atrakcje turystyczne dla dzieci w Lublinie muszą być w ...
 • Majówka 2022 w LublinieMajówka 2022 w Lublinie
  Majówkę 2022 można spędzić w Lublinie aktywnie lub na odpoczynku z najbliższymi. Miasto przygotowało kilka niespodzianek dla mieszkańców oraz turystów, którzy planują spędzić długi weekend w mieście. Do wyboru jest zwiedzanie zabytków, wydarzenia kulturowe, spacery po miejskich parkach i wiele więcej. Z wielu propozycji można skorzystać bezpłatnie, ciesząc się czasem z bliskimi. Dodatkowo warto pamiętać o możliwości swobodnego transportu, jaki oferuje nasza firma Eko Taxi, nawet w dni wolne.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Transport w LublinieTransport w Lublinie. Poznaj wszystkie możliwości
  Transport w Lublinie obejmuje różne środki ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie - Eko Taxi poleca!Jakie atrakcje w Lublinie i okolicach warto zobaczyć z dziećmi? Eko Taxi poleca ciekawe miejsca dla całej rodziny
  Atrakcji dla dzieci w Lublinie nie brakuje. Dzięki Eko ...