Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część życia turystów i mieszkańców miasta, które rozciąga się na obszarze 147 km². Duże odległości sprawiają, że przedostanie się z punktu A do punktu B niejednokrotnie wymaga skorzystania z usług taksówkowych. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika.

Spis treści
Na jakie elementy zwrócić uwagę?
Jak ułatwić sobie wybór?
O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie wiesz, jak wybrać korporację taxi w Lublinie? Uwzględnij kilka podstawowych elementów

Bez względu na to, czy mieszkacie w Lublinie, czy odwiedzacie to urokliwe miasto, warto wiedzieć, z usług której korporacji taxi skorzystać oraz jak to zrobić. Może to dotyczyć zarówno przejazdu w obrębie miasta, jak i poza jego granice, ale też usług dodatkowych takich jak zakupy z dowozem, pomoc w przeprowadzce czy przewóz dużego bagażu. Sprawdź, jakie są standardy obsługi pasażerów i co zyskasz, wybierając Eko Taxi.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ofertę i zakres usług. Niezwykle istotne są zarówno stawki za przejazdy, jak i rodzaj floty oraz dodatkowe udogodnienia. Decydując się na nasze usługi, możecie poruszać się w obrębie całego miasta, ale również zamówić kurs w dowolne miejsce poza jego granicami. Dla wygody pasażerów wyróżniliśmy taryfy I i II oraz III i IV. Dzięki temu już przed rozpoczęciem kursu, można zorientować się w stawkach. Te różnią się między sobą w zależności od dnia tygodnia, świąt okolicznościowych, godziny odbywania kursu oraz obszaru, po jakim będziecie się poruszać.

Nasz cennik

W Eko Taxi każdorazowo opłata początkowa wynosi 7,95 zł, różne są natomiast stawki za kilometr. Wyodrębnia się dwie strefy taksówkowe – I strefa dotyczy kursów w obrębie granic administracyjnych Lublina, II wiąże się z wyjazdem poza miasto. Wyższa stawka za podróże w drugiej strefie wynika z konieczności powrotu kierowcy do miasta, a zatem kilometry liczone są podwójnie. Poniżej prezentujemy nasz cennik.

Za kursy w I strefie obowiązują następujące przeliczniki:

 • dni powszednie 6.00-22.00 – 1,60 zł za każdy kilometr;
 • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 2,40 zł/km.

Za kursy w II strefie przeliczniki prezentują się następująco:

 • dni powszednie 6.00-22.00 – 2,80 zł za każdy kilometr;
 • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 4,20 zł/km.

Wybierając przewoźnika, warto wziąć też pod uwagę inne usługi, jakie dana firma oferuje. Jeśli potrzebujecie, aby kierowca taksówki na was zaczekał, korzystając z naszej oferty zyskujecie taką możliwość -dopłata za każdą godzinę postoju wynosi 32 zł. W sytuacji, gdy macie ze sobą spore zakupy lub bagaże, które nie zmieszczą się do standardowego bagażnika samochodu osobowego, warto zamówić auto typu kombi. Wiąże się to tylko z jednorazową dopłatą w wysokości 5 zł.

Wybierz ulubioną sieć taksówek

Czy wybór korporacji taksówkowej w Lublinie jest trudny?

Korporacje taksówkowe w Lublinie mają zróżnicowaną ofertę zarówno pod kątem obowiązujących stawek za przejazdy, jak i zakresu usług, jakie proponują. To te czynniki różnicują poszczególne firmy i wpływają na decyzję klientów. Wybór wcale nie musi być trudny, jednak warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami.
Dobre korporacje mają w swojej ofercie samochody bagażowe, auta typu van do 6 osób, opcję zamówienia kursu z fotelikiem dostosowanym do wieku dziecka czy kursu z taksówkarzem anglojęzycznym. Wszystkie te opcje oddaje do dyspozycji klientów lubelski oddział naszej firmy.Eko.

Bagażówka

To propozycja dla wszystkich tych, którzy planują przeprowadzkę, duże zakupy albo po prostu mają do przewiezienia sprzęty o sporych gabarytach. W naszej flocie samochodowej znajdują się samochody o ładowności 1400 kg. Kursy odbywają się zarówno na terenie Lublina, jak i całej Polski. Opłata początkowa w zależności od taryfy wynosi 38 zł lub 58 zł. Cena za kilometr wynosi w I taryfie 1,6 zł/km, w II – 2,4 zł/km, w III – 2,8 zł/km i IV – 4,2 zł/km. Niemniej częstą praktyką jest ustalenie ceny umownej z klientem. Istnieje też możliwość skorzystania z pomocy kierowcy przy załadunku i rozładunku – należy jednak zgłosić takie życzenie podczas zamawiania kursu. Warto też pamiętać, że są pewne towary, których nie można przewozić. Zalicza się do nich materiały niebezpieczne, pirotechniczne i sypkie (typu piach czy cement).

Auto typu van

Kiedy podróżujecie większą grupą, zamiast płacić za dwa przejazdy, warto zdecydować się na większą taksówkę. Można ją wezwać przez nasz aplikację mobilną – preferencję należy zaznaczyć w szczegółach zamówienia lub podczas telefonicznego zlecenia poinformować dyspozytornię.

Fotelik dla dziecka

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 21 sierpnia 1995 r. w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami w całej Polsce można przewozić dzieci taksówkami bez fotelików. Jeśli jednak zależy wam na szczególnym bezpieczeństwu pociechy, możecie zamówić przejazd z dostosowanym do wieku dziecka fotelikiem. Taką taksówkę należy zarezerwować telefonicznie z wyprzedzeniem, co umożliwi sprawną realizację zlecenia.

Kierowca posługujący się językiem angielskim

Gdy zamawiacie kurs przez aplikację mobilną, w preferencjach można zaznaczyć taką opcję. To szczególnie przydatne udogodnienie w przypadku turystów zagranicznych.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze korporacji taxi w Lublinie?

Decydując się na daną korporację taxi w Lublinie, warto zwrócić uwagę na wszelkie opcje dodatkowe, np. uruchomienie auta, odprowadzenie samochodu, zakupy na telefon czy przejazd ze zwierzętami. Wszystko to zapewniamy naszym pasażerom. Kiedy nie macie możliwości pójścia na zakupy, możecie zamówić tę usługę w Eko Taxi. Jej koszt w I strefie wynosi wartość paragonu oraz opłatę dodatkową w wysokości 20 zł. Nie odmówimy też przewozu zwierząt, który w naszym oddziale odbywa się za darmo!
Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pasażer był zadowolony, dlatego poza przyjazną atmosferą w trakcie przejazdów oferujemy szereg usług dodatkowych. Jeśli możemy wam pomóc w jakikolwiek sposób, a nie zostało to umieszczone w ofercie – prosimy o kontakt. Zrobimy co w naszej mocy, aby spełnić wasze oczekiwania.

Może Cię zainteresować również

 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Tanie przeprowadzki w LublinieTanie przeprowadzki w Lublinie
  Tanie przeprowadzki w Lublinie na pewno zainteresują ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?
  Co warto zobaczyć w Lublinie z dzieckiem? Są pewne miejsca uważane za obowiązkowe, gdzie koniecznie trzeba się udać podczas pierwszej wizyty. To, na przykład Muzeum w Majdanku, Zamek Lubelski czy Muzeum Wsi Lubelskiej. Pośród naszych rekomendacji znajdziesz również inne, może mniej oczywiste, lecz warte polecenia miejsca. Zachęcamy do dojechania w wybrane lokalizacje taksówkami Eko Taxi. Taki sposób podróżowania z najmłodszymi jest naprawdę wygodny, a my oferujemy atrakcyjny zakres cenowy.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Imprezy kulturalne w LublinieImprezy kulturalne w Lublinie. Czego nie możesz przegapić?
  Imprezy kulturalne w Lublinie organizowane są na różną ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Imprezy w klubach w LublinieImprezy w klubach w Lublinie
  Imprezy w klubach w Lublinie wzbudzają spore zainteresowanie pożądających rozrywki mieszkańców czy choćby licznie zgromadzonych w tym mieście studentów. Takie atrakcje mogą też przykuć uwagę osób, które przyjechały na weekend w celu zwiedzania tego miasta, ale chcą się przy okazji zabawić w porze wieczornej i nocnej. Stolica województwa lubelskiego ma pod tym względem dużo do zaoferowania. Do takich miejsc najlepiej będzie dojechać taksówką i polecamy wybór tej od Eko Taxi.
 • Co robić w wolnym czasie w Lublinie?Co robić w wolnym czasie w Lublinie?
  Co robić w wolnym czasie w Lublinie? Takie pytanie zadają sobie czasem mieszkańcy czy nawet turyści, którzy przyjechali na nieco dłuższy urlop. Na pewno dostępnych jest dużo interesujących miejsc pod kątem zwiedzania. Nie brakuje także malowniczych parków, do których można się wybrać na spacer. Na entuzjastów innych rozrywek czekają liczne restauracje, obiekty kulturalne czy punkty rozrywkowe, które będą również dobrym rozwiązaniem przy gorszej pogodzie. Na miejsce dotrzesz z Eko Taxi.
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Ciekawe restauracje w LublinieCiekawe restauracje w Lublinie
  Ciekawe restauracje w Lublinie wzbudzają zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają tę okolicę. Obecnie zróżnicowanie oferty gastronomicznej jest naprawdę ogromne. Z powodzeniem znajdziesz lokale proponujące przysmaki charakterystyczne dla regionu, ale i interesujące punkty z kuchniami z różnych stron świata. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, dobrym pomysłem będzie udanie się tam komfortowo taksówką.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Co warto zobaczyć w Lublnie? Zwiedzaj z Eko Taxi!Co warto zobaczyć w Lublinie? Zwiedzaj miasto z Eko Taxi
  Co warto zobaczyć w Lublinie i jak najlepiej poruszać ...
 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Najciekawsze miejsca w LublinieNajciekawsze miejsca w Lublinie
  Najciekawsze miejsca w Lublinie przyciągają mieszkańców miasta i okolic oraz oczywiście turystów z całego kraju. Stolica województwa i powiatu lubelskiego charakteryzuje się atrakcyjną i rozbudowaną infrastrukturą. Dotyczy to zarówno zabytków do zwiedzania, jak i obiektów kulturalnych, które zachęcają swoimi ofertami. Przedstawiamy nasze propozycje intrygujących lokalizacji w tym rejonie i zachęcamy do skorzystania z usług Eko Taxi, z myślą o dojechaniu w wybrane punkty.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...