Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?

Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część życia turystów i mieszkańców miasta, które rozciąga się na obszarze 147 km². Duże odległości sprawiają, że przedostanie się z punktu A do punktu B niejednokrotnie wymaga skorzystania z usług taksówkowych. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając przewoźnika.

Spis treści
Na jakie elementy zwrócić uwagę?
Jak ułatwić sobie wybór?
O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie wiesz, jak wybrać korporację taxi w Lublinie? Uwzględnij kilka podstawowych elementów

Bez względu na to, czy mieszkacie w Lublinie, czy odwiedzacie to urokliwe miasto, warto wiedzieć, z usług której korporacji taxi skorzystać oraz jak to zrobić. Może to dotyczyć zarówno przejazdu w obrębie miasta, jak i poza jego granice, ale też usług dodatkowych takich jak zakupy z dowozem, pomoc w przeprowadzce czy przewóz dużego bagażu. Sprawdź, jakie są standardy obsługi pasażerów i co zyskasz, wybierając Eko Taxi.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ofertę i zakres usług. Niezwykle istotne są zarówno stawki za przejazdy, jak i rodzaj floty oraz dodatkowe udogodnienia. Decydując się na nasze usługi, możecie poruszać się w obrębie całego miasta, ale również zamówić kurs w dowolne miejsce poza jego granicami. Dla wygody pasażerów wyróżniliśmy taryfy I i II oraz III i IV. Dzięki temu już przed rozpoczęciem kursu, można zorientować się w stawkach. Te różnią się między sobą w zależności od dnia tygodnia, świąt okolicznościowych, godziny odbywania kursu oraz obszaru, po jakim będziecie się poruszać.

Nasz cennik

W Eko Taxi każdorazowo opłata początkowa wynosi 7,95 zł, różne są natomiast stawki za kilometr. Wyodrębnia się dwie strefy taksówkowe – I strefa dotyczy kursów w obrębie granic administracyjnych Lublina, II wiąże się z wyjazdem poza miasto. Wyższa stawka za podróże w drugiej strefie wynika z konieczności powrotu kierowcy do miasta, a zatem kilometry liczone są podwójnie. Poniżej prezentujemy nasz cennik.

Za kursy w I strefie obowiązują następujące przeliczniki:

 • dni powszednie 6.00-22.00 – 1,60 zł za każdy kilometr;
 • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 2,40 zł/km.

Za kursy w II strefie przeliczniki prezentują się następująco:

 • dni powszednie 6.00-22.00 – 2,80 zł za każdy kilometr;
 • dni powszednie 22.00-6.00 oraz niedziele i święta – 4,20 zł/km.

Wybierając przewoźnika, warto wziąć też pod uwagę inne usługi, jakie dana firma oferuje. Jeśli potrzebujecie, aby kierowca taksówki na was zaczekał, korzystając z naszej oferty zyskujecie taką możliwość -dopłata za każdą godzinę postoju wynosi 32 zł. W sytuacji, gdy macie ze sobą spore zakupy lub bagaże, które nie zmieszczą się do standardowego bagażnika samochodu osobowego, warto zamówić auto typu kombi. Wiąże się to tylko z jednorazową dopłatą w wysokości 5 zł.

Wybierz ulubioną sieć taksówek

Czy wybór korporacji taksówkowej w Lublinie jest trudny?

Korporacje taksówkowe w Lublinie mają zróżnicowaną ofertę zarówno pod kątem obowiązujących stawek za przejazdy, jak i zakresu usług, jakie proponują. To te czynniki różnicują poszczególne firmy i wpływają na decyzję klientów. Wybór wcale nie musi być trudny, jednak warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi na rynku propozycjami.
Dobre korporacje mają w swojej ofercie samochody bagażowe, auta typu van do 6 osób, opcję zamówienia kursu z fotelikiem dostosowanym do wieku dziecka czy kursu z taksówkarzem anglojęzycznym. Wszystkie te opcje oddaje do dyspozycji klientów lubelski oddział naszej firmy.Eko.

Bagażówka

To propozycja dla wszystkich tych, którzy planują przeprowadzkę, duże zakupy albo po prostu mają do przewiezienia sprzęty o sporych gabarytach. W naszej flocie samochodowej znajdują się samochody o ładowności 1400 kg. Kursy odbywają się zarówno na terenie Lublina, jak i całej Polski. Opłata początkowa w zależności od taryfy wynosi 38 zł lub 58 zł. Cena za kilometr wynosi w I taryfie 1,6 zł/km, w II – 2,4 zł/km, w III – 2,8 zł/km i IV – 4,2 zł/km. Niemniej częstą praktyką jest ustalenie ceny umownej z klientem. Istnieje też możliwość skorzystania z pomocy kierowcy przy załadunku i rozładunku – należy jednak zgłosić takie życzenie podczas zamawiania kursu. Warto też pamiętać, że są pewne towary, których nie można przewozić. Zalicza się do nich materiały niebezpieczne, pirotechniczne i sypkie (typu piach czy cement).

Auto typu van

Kiedy podróżujecie większą grupą, zamiast płacić za dwa przejazdy, warto zdecydować się na większą taksówkę. Można ją wezwać przez nasz aplikację mobilną – preferencję należy zaznaczyć w szczegółach zamówienia lub podczas telefonicznego zlecenia poinformować dyspozytornię.

Fotelik dla dziecka

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 21 sierpnia 1995 r. w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu taksówkami w całej Polsce można przewozić dzieci taksówkami bez fotelików. Jeśli jednak zależy wam na szczególnym bezpieczeństwu pociechy, możecie zamówić przejazd z dostosowanym do wieku dziecka fotelikiem. Taką taksówkę należy zarezerwować telefonicznie z wyprzedzeniem, co umożliwi sprawną realizację zlecenia.

Kierowca posługujący się językiem angielskim

Gdy zamawiacie kurs przez aplikację mobilną, w preferencjach można zaznaczyć taką opcję. To szczególnie przydatne udogodnienie w przypadku turystów zagranicznych.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze korporacji taxi w Lublinie?

Decydując się na daną korporację taxi w Lublinie, warto zwrócić uwagę na wszelkie opcje dodatkowe, np. uruchomienie auta, odprowadzenie samochodu, zakupy na telefon czy przejazd ze zwierzętami. Wszystko to zapewniamy naszym pasażerom. Kiedy nie macie możliwości pójścia na zakupy, możecie zamówić tę usługę w Eko Taxi. Jej koszt w I strefie wynosi wartość paragonu oraz opłatę dodatkową w wysokości 20 zł. Nie odmówimy też przewozu zwierząt, który w naszym oddziale odbywa się za darmo!
Dokładamy wszelkich starań, aby każdy pasażer był zadowolony, dlatego poza przyjazną atmosferą w trakcie przejazdów oferujemy szereg usług dodatkowych. Jeśli możemy wam pomóc w jakikolwiek sposób, a nie zostało to umieszczone w ofercie – prosimy o kontakt. Zrobimy co w naszej mocy, aby spełnić wasze oczekiwania.

Może Cię zainteresować również

 • Zabytki na Starym Mieście w LublinieZabytki na Starym Mieście w Lublinie. Nasz przegląd
  Zabytki na Starym Mieście w Lublinie to prawdziwa ...
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lublinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Parki krajobrazowe w LublinieParki krajobrazowe w Lublinie
  Parki krajobrazowe w Lublinie interesują osoby chcące ...
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Lublin z dzieckiemLublin z dzieckiem. Jak spędzić czas?
  Lublin z dzieckiem to świetny pomysł na weekend lub ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Ładne miejsca w LublinieŁadne miejsca w Lublinie
  Ładne miejsca w Lublinie są chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Lokalizacje zachęcające swoimi wizualnymi atutami przyciągają w końcu więcej niż jeden raz, zwłaszcza że można im się przyjrzeć w różnych warunkach pogodowych czy nawet w scenerii poszczególnych pór roku. Można w nich podziwiać lokalne atrakcje czy zwyczajnie się zrelaksować. W dowolne miejsce w mieście i jego okolicy dojedziesz, korzystając z usług Eko Taxi.
 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Taxi w sylwestra w LublinieTaxi w Sylwestra w Lublinie
  Taxi w sylwestra w Lublinie to najlepszy środek transportu, jaki można wybrać na tę wyjątkową noc. Jeżeli nie planujesz organizowania spotkania we własnym domu, z pewnością wybierasz się wtedy do kogoś znajomego czy na jakieś wydarzenie na mieście. Wygodne dojechanie na miejsce będzie bardzo ważne, podobnie jak bezpieczny powrót, który często ma miejsce w późnych godzinach nocnych. W takich okolicznościach postaw na sprawdzone usługi Eko Taxi.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Pracuj w Eko Taxi jako kierowca bądź dyspozytor!Praca w Eko Taxi Lublin – dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać kierowcą taxi. Czy można jeździć taksówką bez własnej licencji?
  Praca w Eko Taxi Lublin łączy niesamowite perspektywy ...
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Kluby nocne w LublinieKluby nocne w Lublinie
  Kluby nocne w Lublinie przyciągają swoją ofertą osoby nastawione na zabawę do białego rana. W mieście funkcjonuje wiele takich punktów, które różnią się wystrojem czy charakterem samych imprez. Z pewnością odnajdziesz zatem coś dla siebie. Z myślą o dojechaniu na wybrane wydarzenia i późniejszym powrocie, warto rozważyć wybór taksówki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Eko Taxi.