Parki w Lublinie

Parki w Lublinie

Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy spotykają się, odpoczywają i relaksują. Można tam pospacerować i pobiegać, ale i posiedzieć spokojnie na ławce. Przy wielu terenach zielonych znajdują się przy okazji place zabaw, więc to świetny wybór na spędzenie czasu z najmłodszymi. Dodatkowo w okolicy samego miasta ulokowanych jest kilka parków o charakterze krajobrazowym czy wyjątkowy punkt, w którym dzieci mogą poznać świat dinozaurów. Na miejsce możesz dojechać z Eko Taxi!

Spis treści
Obszary zielone do wypoczynku w mieście
Które parki w mieście są szczególnie godne uwagi?
Przemieszczaj się z Eko Taxi
A może wyjątkowe miejsce z dinozaurami?
Park Jurajski

Spacery i odpoczynek w parkach w Lublinie. Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Parki w Lublinie to obszary, w których mieszkańcy miasta chętnie spędzają wolny czas. Myśląc o aktywnie spędzonych chwilach, można tam oczywiście spacerować, ale i jeździć na rowerze czy biegać. Wzdłuż alejek znajdziesz ławki, na których można przysiąść na krótszy lub dłuższy czas, z myślą o rozmowie za znajomymi czy poczytaniu ulubionej książki. W stolicy województwa lubelskiego znajduje się kilkanaście takich punktów. Eko Taxi poleca kilka najbardziej wyróżniających się i najpopularniejszych. Zachęcamy również do wybrania naszych taksówek, jeżeli chcesz dojechać w takie miejsce z innej części miasta.

Polecane miejsca

Lublin to duże miasto, choć wyróżniające się też sporą liczbą terenów zielonych. Można tu zatem trafić na liczne obszary rekreacyjne, a do tego dochodzi kilkanaście parków. Są one ulokowane w różnych dzielnicach, zatem na pewno znajdziesz jakiś odpowiedni dla siebie. Wielu mieszkańców ma swoje ulubione parki, do których chętnie się wybiera, nawet jeżeli znajdują się one w innych częściach miasta. Oto kilka wyjątkowych i popularnych miejsc tego typu, które polecamy.

Ogród Saski

Ogród Saski jest uważany za bezsprzecznie najbardziej reprezentatywny park w całym Lublinie. Dla mieszkańców jest on cenny pod względem rekreacyjnym, ale i historycznym. To najstarszy park w mieście, założony w 1837 roku. Został on jednak poddany gruntownej rewitalizacji za sumę kilkunastu milionów złotych. Wymieniono ogrodzenia czy nawierzchnię i zadbano o odnowienie wielu innych elementów oraz uporządkowanie samej roślinności. Obecnie alejki sprzyjają już spacerom, a o bezpieczeństwie świadczy także system monitoringu. Na miejscu znajdziesz wiele wspaniałych okazów drzew, w topolę białą, odnotowaną jako pomnik przyrody.

Ławka w parku

Park Bronowice

Ciekawostka dotycząca tego parku jest taka, że jego pomysłodawcą był założyciel wspomnianego Ogrodu Saskiego, Feliks Bieczyński. Jego historia była zresztą dość kontrowersyjna, gdyż w zamyśle miał to być niejako park przeznaczony dla mniej zamożnych mieszkańców Lublina, podczas gdy w Ogrodzie Saskim miały się spotykać elity. Z czasem obszar ten nabrał na znaczeniu, choć w 1931 roku park mocno ucierpiał wskutek wichury, a potem dalsze szkody poczyniono w trakcie II wojny światowej. Nie zmienia to faktu, że Park Bronowice znajduje się na liście zabytków i nadaje się do spacerów czy odpoczynku pod tutejszymi drzewami.

Park Jana Pawła II

Nazwa tego rejonu jest nieprzypadkowa, gdyż historia parku powiązana jest z wizytą Jana Pawła II w 1987 roku. Teren był wtedy przygotowywany na przyjęcie tłumu wiernych, a potem powstała koncepcja zaaranżowania w dolinie parku imienia papieża. Ostatecznie całość zrealizowano dopiero po wielu latach. Obszar jest jednak dzięki temu zadbany, a sama architektura stosunkowo nowa. W dużej mierze utrzymano naturalną rzeźbę terenu, ale na miejscu i w pobliżu powstały też drogi rowerowe, place zabaw, ścianka wspinaczkowa czy boiska.

Park Ludowy

Ulokowany w dolinie rzeki Bystrzycy, Park Ludowy powstał po II wojnie światowej. Jest on o tyle wyjątkowy, że tworzono go w ramach czynu społecznego i przez długi okres czasu był on naprawdę popularny. Organizowano tam koncerty, a wielu mieszkańców odwiedzało kawiarnię zorganizowaną w samolocie. Potem znaczenie parku zaczynało spadać, lecz współcześnie podjęto tam pewne prace renowacyjne, które podniosły komfort korzystania z tego obszaru. Panuje tam zróżnicowana roślinność. Jest to dobre miejsce na spacery (także z czworonogami), a duży teren zielony i place zabaw przyciągają rodziny z dziećmi. To też korzystny obszar dla entuzjastów biegania terenowego.

Podróżuj z Eko Taxi

Jeśli chcesz odwiedzić któryś z parków ulokowanych w części Lublina oddalonej od miejsca zamieszkania lub po prostu znalazłeś swój ulubiony teren zielony, lecz znajdujący się z drugiej części miasta, to zachęcamy do dotarcia tam korzystając z usług Eko Taxi. Oczywiście polecamy nasze taksówki za każdym razem, gdy planujesz poruszać się po Lublinie. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz różne pojazdy, odpowiednie także, gdy podróżujesz całą rodziną czy w większym gronie przyjaciół. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Kurs zamawiasz wtedy pod jeden z trzech najczęściej używanych adresów, a auto może podjechać nawet za 15 czy 30 minut. W razie czego w każdej chwili można się oczywiście połączyć z dyspozytorem, u którego możesz i zrezygnować z tej usługi, jeżeli nie przypadnie Ci ona do gustu. To jednak korzystne rozwiązanie, znacznie ułatwiające zamawianie przejazdów, nawet w godzinach szczytu.

Podziwiaj parki krajobrazowe w okolicy Lublina. Niedaleko znajduje się też park dinozaurów

W okolicy Lublina ulokowanych jest kilka parków o charakterze krajobrazowym. W pobliżu znajduje się również park dinozaurów, jeden z najciekawszych tego typu w całym kraju. W takie miejsca warto wybrać się szczególnie w gronie rodziny. To okazja do przyjrzenia się pięknym widokom i zapoznania się z terenami przyrodniczymi znajdującymi się pod specjalną ochroną, ze względu na swoją dużą wartość krajobrazową.

Kozłowiecki Park Krajobrazowy

Utworzono go w celu ochrony Lasów Kozłowieckich, czyli największego kompleksu leśnego w okolicy Lublina. Obejmuje on także położone obok lasu łąki, bagna i stawy. Jest to równina, choć z niewielkimi wzgórzami i dolinami rzecznymi. To świetne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, treningi biegowe, a w okresie zimowym wybranie się na narty biegowe. Wędkarze chętnie odwiedzają z kolei łowisko Stawy Wzory. W zachodniej części parku ulokowana jest ekologiczna wieś Dąbrówka z Mini ZOO czy sklepem z artykułami ekologicznymi.

Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Jak można wnioskować po samej nazwie, park krajobrazowy powstał tu w celu zabezpieczenia doliny środkowego biegu rzeki Wieprz. Całość jest dość mocno zróżnicowana. Fragment południowy jest silnie zabagniony, tymczasem na północy pojawiają się wzniesienia i wąwozy. W parku znajduje się szlak turystyczny, dwie trasy dydaktyczne i długi szlak rowerowy. Fragment rzeki Wieprz w obrębie parku jest również popularną trasą spływów kajakowych.

Krzczonowski Park Krajobrazowy

Obszar ten chroni centralną część Wyżyny Lubelskiej, a dokładnie Wyniosłości Giełczewskiej, wraz z jej lessową rzeźbą. Na terenie parku wyznaczone są ścieżki rowerowe poprowadzone w ramach trasy „Meandry Giełczewki”. Charakterystyczne są tutaj punkty widokowe, zwłaszcza ze wzgórz ostańcowych. Dla turystów atrakcyjne są przy okazji znajdujące w tym rejonie gospodarstwa agroturystyczne.

Park Jurajski w Krasnobrodzie

W 2011 roku otworzono Ścieżkę Edukacyjną Dinozaury w Krasnobrodzie, która potocznie została po prostu nazwana Parkiem Jurajskim. Jest to dzieło lokalnego przedsiębiorcy, Janusza Sokoła. Projekt jest bardzo dopracowany i to bezsprzecznie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc tego typu w kraju. Całość jest na tyle dobrze przemyślana, że trasę można przebyć z przewodnikiem, ale i bez niego – na ścieżce znajdują się liczne tablice informacyjne, z których można czerpać wiedzę. To obszar nie tylko atrakcyjny rozrywkowo, ale i o wartości edukacyjnej, na który na pewno warto wybrać się w przypadku rodzin z dziećmi.

W przestrzeni miejskiej parki są bardzo doceniane, jako obszar, w którym można obcować z naturą i odetchnąć chwilę od wielkomiejskiego szumu. W Lublinie znajduje się kilkanaście takich miejsc, z których kilka jest szczególnie polecanych. W pobliżu miasta funkcjonują też warte odwiedzenia parki krajobrazowe czy wyjątkowa ścieżka edukacyjna z dinozaurami. Osoby zainteresowane dotarciem do poszczególnych punktów, zachęcamy do wybrania w tym celu taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?Jak dojechać na lotnisko w Lublinie?
  Jak dojechać na lotnisko w Lublinie? Tutejszy port lotniczy oferuje kilka rozwiązań w tym zakresie, więc warto rozważyć ich zalety i wady, aby dokonać optymalnego wyboru. Wiele zależy również od sytuacji samego podróżującego. Taksówka będzie zawsze dobrym wyborem, zapewniając odpowiedni komfort podróży. Zachęcamy do wybrania tej od Eko Taxi.
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Dobre restauracje w LublinieDobre restauracje w Lublinie
  Dobre restauracje w Lublinie to miejsca, które chętnie odwiedzają zarówno sami mieszkańcy, jak i przybywający tutaj turyści. Na szczęście miasto może pochwalić się bogatą ofertą gastronomiczną. Zdecydowanie można tu smacznie zjeść, a ogromnym atutem jest różnorodność ofert, ponieważ dostępne są lokale z potrawami z wielu zakątków świata. Jeśli chcesz się wybrać do jednego z lublińskich lokali gastronomicznych i zastanawiasz się, jak dotrzeć na miejsce, rozważ zamówienie jednej z naszych taksówek.
 • Imprezy studenckie w LublinieImprezy studenckie w Lublinie
  Imprezy studenckie w Lublinie są często poszukiwane. ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Sylwester w klubie w LublinieSylwester w klubie w Lublinie
  Sylwester w klubie w Lublinie to sprawdzony pomysł na spędzenie końcówki roku i wkroczenie w ten nowy tanecznym krokiem. W tym mieście można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń trwających w noc sylwestrową. Takie rozwiązanie interesuje coraz większe grono mieszkańców, zwłaszcza po tym, jak przez ostatnich parę lat zabrakło plenerowej zabawy organizowanej przez lokalne władze. W ten sposób można świetnie spędzić ten czas, a do wybranego miejsca dojedziesz bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Zimowe półkolonie w LublinieZimowe półkolonie w Lublinie
  Zimowe półkolonie w Lublinie są wspaniałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy zastanawiają się, jak zaplanować ferie dla swoich pociech. Jest to bardzo atrakcyjna opcja nie tylko dla samych dzieci, ale i dla dorosłych. Mogą oni bowiem skorzystać na tym, że maluchy znajdą się pod profesjonalną opieką i bez problemu zająć się codziennymi obowiązkami. Dostępne są różne oferty w obiektach zlokalizowanych w wielu częściach miasta. Do wszystkich miejsc dziecko może dojechać bezpiecznie taksówką Eko Taxi.
 • Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?Jak wybrać korporację taxi w Lublinie?
  Korporacje taxi w Lublinie stanowią istotną część ...
 • Dzień Kobiet w LublinieDzień Kobiet w Lublinie
  Dzień Kobiet w Lublinie można uczcić na różne sposoby. Tego dnia wszystkie Panie chcą się poczuć wyjątkowo, więc poza upominkami czy kolacją, można tego dnia zaplanować ciekawe wyjście na miasto czy to z drugą połówką, czy z przyjaciółkami. W okolicy można liczyć na bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych, które będą świetnym wyborem z tej okazji. We wszystkie wybrane przez siebie miejsca możesz dojechać wygodnie naszymi taksówkami.
 • Kto najczęściej korzysta z taxi w LublinieKto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie?
  Kto najczęściej korzysta z taxi w Lublinie? W praktyce większość zleceń rozkłada się pomiędzy dwie, ale dość rozbudowane grupy. Po pierwsze są to ludzie mieszkający tutaj na stałe, a po drugie osoby, które przyjechały z myślą o zwiedzaniu regionu. Do tego dochodzą i kursy zamawiane przez firmy dla swoich pracowników czy delegatów z innych miast. Popularnym wyborem w tej okolicy jest Eko Taxi, ponieważ oferujemy sprawdzone przewozy, w niskich cenach.
 • Park rozrywki w LubliniePark rozrywki w Lublinie
  Park rozrywki w Lublinie to miejsce, które z pewnością chętnie odwiedzą rodziny z dziećmi. W niektóre miejsca wybierają się jednak choćby i grupy znajomych. Sporo ciekawych punktów widać na terenie miasta, a kolejne są widoczne w niedalekiej okolicy. W każde z tych miejsc możesz dojechać korzystając z usług Eko Taxi. To dogodna forma dojazdu, dzięki której nie musisz się potem martwić wysokimi opłatami za parking lub tym czy w ogóle uda się tam znaleźć miejsce do pozostawienia samochodu.
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Dowóz alkoholu do domu w LublinieDowóz alkoholu do domu w Lublinie
  Dowóz alkoholu do domu w Lublinie brzmi jak pomysł, którego nie uda się zrealizować, tymczasem jest to możliwe. Rzecz jasna nie można na to liczyć przy zamówieniach z samych sklepów, które zwykle oferują w dostawie tylko te produkty, które nie wymagają potwierdzania pełnoletności. Inaczej jest w przypadku firm taksówkarskich, które oferują zakupy, dostarczane następnie pod wyznaczony adres. Do takich korporacji zalicza się właśnie Eko Taxi.
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Dojazd na lotnisko w ŚwidnikuDojazd na lotnisko w Świdniku
  Dojazd na lotnisko w Świdniku obejmuje kilka możliwości - od prywatnych, po publiczne środki transportu. Mają one swoje zalety, ale i wady, zwłaszcza gdy mowa o transporcie na planowany o konkretnej godzinie lot. Wiele argumentów przemawia za wybraniem taksówki, szczególnie takiej od firmy z atrakcyjną ofertą cenową. Jeśli jesteś zainteresowany takim wariantem, skorzystaj z kursów od Eko Taxi.
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Sylwester 2022-2023 w Lublinie z Eko TaxiSylwester 2022/2023 w Lublinie z Eko Taxi
  Sylwester 2022 warto spędzić w Lublinie. Miasto to ...
 • Przewodnik po LubliniePrzewodnik po Lublinie od Eko Taxi
  Przewodnik po Lublinie od Eko Taxi podpowiada, gdzie ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Komunikacja Świdnik-LublinKomunikacja Świdnik-Lublin
  Komunikacja Świdnik-Lublin stanowi podstawową siatkę ...
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Zakupy na telefon w LublinieZakupy na telefon w Lublinie
  Zakupy na telefon w Lublinie mogą być przydatną usługą ...
 • Lubelskie atrakcje na weekendLubelskie atrakcje na weekend
  Lubelskie atrakcje na weekend można rozplanować na dzień lub dwa dni zwiedzania. Rzecz jasna Lublin jest na tyle ciekawy, że można tu spędzić więcej czasu, lecz w trakcie nawet takiego krótkiego wypadu z pewnością uda się zobaczyć miejsca, która są uważane za obowiązkowe punkty na turystycznej mapie tego miasta. Warto przy tym przemyśleć kwestię przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tym celu najlepiej będzie zamówić jedną z naszych taksówek.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...