Parki w Lublinie

Parki w Lublinie

Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy spotykają się, odpoczywają i relaksują. Można tam pospacerować i pobiegać, ale i posiedzieć spokojnie na ławce. Przy wielu terenach zielonych znajdują się przy okazji place zabaw, więc to świetny wybór na spędzenie czasu z najmłodszymi. Dodatkowo w okolicy samego miasta ulokowanych jest kilka parków o charakterze krajobrazowym czy wyjątkowy punkt, w którym dzieci mogą poznać świat dinozaurów. Na miejsce możesz dojechać z Eko Taxi!

Spis treści
Obszary zielone do wypoczynku w mieście
Które parki w mieście są szczególnie godne uwagi?
Przemieszczaj się z Eko Taxi
A może wyjątkowe miejsce z dinozaurami?
Park Jurajski

Spacery i odpoczynek w parkach w Lublinie. Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Parki w Lublinie to obszary, w których mieszkańcy miasta chętnie spędzają wolny czas. Myśląc o aktywnie spędzonych chwilach, można tam oczywiście spacerować, ale i jeździć na rowerze czy biegać. Wzdłuż alejek znajdziesz ławki, na których można przysiąść na krótszy lub dłuższy czas, z myślą o rozmowie za znajomymi czy poczytaniu ulubionej książki. W stolicy województwa lubelskiego znajduje się kilkanaście takich punktów. Eko Taxi poleca kilka najbardziej wyróżniających się i najpopularniejszych. Zachęcamy również do wybrania naszych taksówek, jeżeli chcesz dojechać w takie miejsce z innej części miasta.

Polecane miejsca

Lublin to duże miasto, choć wyróżniające się też sporą liczbą terenów zielonych. Można tu zatem trafić na liczne obszary rekreacyjne, a do tego dochodzi kilkanaście parków. Są one ulokowane w różnych dzielnicach, zatem na pewno znajdziesz jakiś odpowiedni dla siebie. Wielu mieszkańców ma swoje ulubione parki, do których chętnie się wybiera, nawet jeżeli znajdują się one w innych częściach miasta. Oto kilka wyjątkowych i popularnych miejsc tego typu, które polecamy.

Ogród Saski

Ogród Saski jest uważany za bezsprzecznie najbardziej reprezentatywny park w całym Lublinie. Dla mieszkańców jest on cenny pod względem rekreacyjnym, ale i historycznym. To najstarszy park w mieście, założony w 1837 roku. Został on jednak poddany gruntownej rewitalizacji za sumę kilkunastu milionów złotych. Wymieniono ogrodzenia czy nawierzchnię i zadbano o odnowienie wielu innych elementów oraz uporządkowanie samej roślinności. Obecnie alejki sprzyjają już spacerom, a o bezpieczeństwie świadczy także system monitoringu. Na miejscu znajdziesz wiele wspaniałych okazów drzew, w topolę białą, odnotowaną jako pomnik przyrody.

Ławka w parku

Park Bronowice

Ciekawostka dotycząca tego parku jest taka, że jego pomysłodawcą był założyciel wspomnianego Ogrodu Saskiego, Feliks Bieczyński. Jego historia była zresztą dość kontrowersyjna, gdyż w zamyśle miał to być niejako park przeznaczony dla mniej zamożnych mieszkańców Lublina, podczas gdy w Ogrodzie Saskim miały się spotykać elity. Z czasem obszar ten nabrał na znaczeniu, choć w 1931 roku park mocno ucierpiał wskutek wichury, a potem dalsze szkody poczyniono w trakcie II wojny światowej. Nie zmienia to faktu, że Park Bronowice znajduje się na liście zabytków i nadaje się do spacerów czy odpoczynku pod tutejszymi drzewami.

Park Jana Pawła II

Nazwa tego rejonu jest nieprzypadkowa, gdyż historia parku powiązana jest z wizytą Jana Pawła II w 1987 roku. Teren był wtedy przygotowywany na przyjęcie tłumu wiernych, a potem powstała koncepcja zaaranżowania w dolinie parku imienia papieża. Ostatecznie całość zrealizowano dopiero po wielu latach. Obszar jest jednak dzięki temu zadbany, a sama architektura stosunkowo nowa. W dużej mierze utrzymano naturalną rzeźbę terenu, ale na miejscu i w pobliżu powstały też drogi rowerowe, place zabaw, ścianka wspinaczkowa czy boiska.

Park Ludowy

Ulokowany w dolinie rzeki Bystrzycy, Park Ludowy powstał po II wojnie światowej. Jest on o tyle wyjątkowy, że tworzono go w ramach czynu społecznego i przez długi okres czasu był on naprawdę popularny. Organizowano tam koncerty, a wielu mieszkańców odwiedzało kawiarnię zorganizowaną w samolocie. Potem znaczenie parku zaczynało spadać, lecz współcześnie podjęto tam pewne prace renowacyjne, które podniosły komfort korzystania z tego obszaru. Panuje tam zróżnicowana roślinność. Jest to dobre miejsce na spacery (także z czworonogami), a duży teren zielony i place zabaw przyciągają rodziny z dziećmi. To też korzystny obszar dla entuzjastów biegania terenowego.

Podróżuj z Eko Taxi

Jeśli chcesz odwiedzić któryś z parków ulokowanych w części Lublina oddalonej od miejsca zamieszkania lub po prostu znalazłeś swój ulubiony teren zielony, lecz znajdujący się z drugiej części miasta, to zachęcamy do dotarcia tam korzystając z usług Eko Taxi. Oczywiście polecamy nasze taksówki za każdym razem, gdy planujesz poruszać się po Lublinie. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz różne pojazdy, odpowiednie także, gdy podróżujesz całą rodziną czy w większym gronie przyjaciół. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Kurs zamawiasz wtedy pod jeden z trzech najczęściej używanych adresów, a auto może podjechać nawet za 15 czy 30 minut. W razie czego w każdej chwili można się oczywiście połączyć z dyspozytorem, u którego możesz i zrezygnować z tej usługi, jeżeli nie przypadnie Ci ona do gustu. To jednak korzystne rozwiązanie, znacznie ułatwiające zamawianie przejazdów, nawet w godzinach szczytu.

Podziwiaj parki krajobrazowe w okolicy Lublina. Niedaleko znajduje się też park dinozaurów

W okolicy Lublina ulokowanych jest kilka parków o charakterze krajobrazowym. W pobliżu znajduje się również park dinozaurów, jeden z najciekawszych tego typu w całym kraju. W takie miejsca warto wybrać się szczególnie w gronie rodziny. To okazja do przyjrzenia się pięknym widokom i zapoznania się z terenami przyrodniczymi znajdującymi się pod specjalną ochroną, ze względu na swoją dużą wartość krajobrazową.

Kozłowiecki Park Krajobrazowy

Utworzono go w celu ochrony Lasów Kozłowieckich, czyli największego kompleksu leśnego w okolicy Lublina. Obejmuje on także położone obok lasu łąki, bagna i stawy. Jest to równina, choć z niewielkimi wzgórzami i dolinami rzecznymi. To świetne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, treningi biegowe, a w okresie zimowym wybranie się na narty biegowe. Wędkarze chętnie odwiedzają z kolei łowisko Stawy Wzory. W zachodniej części parku ulokowana jest ekologiczna wieś Dąbrówka z Mini ZOO czy sklepem z artykułami ekologicznymi.

Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Jak można wnioskować po samej nazwie, park krajobrazowy powstał tu w celu zabezpieczenia doliny środkowego biegu rzeki Wieprz. Całość jest dość mocno zróżnicowana. Fragment południowy jest silnie zabagniony, tymczasem na północy pojawiają się wzniesienia i wąwozy. W parku znajduje się szlak turystyczny, dwie trasy dydaktyczne i długi szlak rowerowy. Fragment rzeki Wieprz w obrębie parku jest również popularną trasą spływów kajakowych.

Krzczonowski Park Krajobrazowy

Obszar ten chroni centralną część Wyżyny Lubelskiej, a dokładnie Wyniosłości Giełczewskiej, wraz z jej lessową rzeźbą. Na terenie parku wyznaczone są ścieżki rowerowe poprowadzone w ramach trasy „Meandry Giełczewki”. Charakterystyczne są tutaj punkty widokowe, zwłaszcza ze wzgórz ostańcowych. Dla turystów atrakcyjne są przy okazji znajdujące w tym rejonie gospodarstwa agroturystyczne.

Park Jurajski w Krasnobrodzie

W 2011 roku otworzono Ścieżkę Edukacyjną Dinozaury w Krasnobrodzie, która potocznie została po prostu nazwana Parkiem Jurajskim. Jest to dzieło lokalnego przedsiębiorcy, Janusza Sokoła. Projekt jest bardzo dopracowany i to bezsprzecznie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc tego typu w kraju. Całość jest na tyle dobrze przemyślana, że trasę można przebyć z przewodnikiem, ale i bez niego – na ścieżce znajdują się liczne tablice informacyjne, z których można czerpać wiedzę. To obszar nie tylko atrakcyjny rozrywkowo, ale i o wartości edukacyjnej, na który na pewno warto wybrać się w przypadku rodzin z dziećmi.

W przestrzeni miejskiej parki są bardzo doceniane, jako obszar, w którym można obcować z naturą i odetchnąć chwilę od wielkomiejskiego szumu. W Lublinie znajduje się kilkanaście takich miejsc, z których kilka jest szczególnie polecanych. W pobliżu miasta funkcjonują też warte odwiedzenia parki krajobrazowe czy wyjątkowa ścieżka edukacyjna z dinozaurami. Osoby zainteresowane dotarciem do poszczególnych punktów, zachęcamy do wybrania w tym celu taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Taksówki bagażowe w LublinieTaksówki bagażowe w Lublinie
  Taksówki bagażowe w Lublinie będą świetnym ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Usługi taxi w LublinieUsługi taxi w Lublinie – skorzystaj z tanich przewozów i wielu opcji dodatkowych
  Taxi w Lublinie, poza opcją standardowych kursów ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Bezpieczna taksówka w LublinieBezpieczna taksówka w Lublinie
  Bezpieczna taksówka w Lublinie to środek transportu, którym można się poruszać z pełnym spokojem. Oferta sprawdzonej korporacji będzie lepszym wyborem od popularnych ostatnio firm zajmujących się przewozem, które minimalizują ceny, ale często kosztem jakości usługi. Rzecz jasna trzeba się również skupić na wybraniu odpowiedniej firmy na rynku taxi. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej sprawdzonej firmy Eko Taxi.
 • Atrakcje turystyczne LublinaAtrakcje turystyczne w Lublinie polecane przez Eko Taxi
  Co sprowadza was do Lublina? Spotkanie biznesowe, ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Ciekawe miejsca dla młodzieży w LublinieCiekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie
  Ciekawe miejsca dla młodzieży w Lublinie przyciągają ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Taxi VIP w LublinieTaxi VIP w Lublinie
  Taxi VIP w Lublinie może być pomocne, gdy odpowiadasz ...
 • Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku?
  Jak dojechać z Lublina na lotnisko w Świdniku? ...
 • Majówka 2023 w LublinieMajówka 2023 w Lublinie
  Majówka 2023 w Lublinie tradycyjnie będzie obfitowała w różnorodne wydarzenia. Niektórzy decydują się na spędzenie wolnych dni w domu, ale warto pomyśleć również nad zorganizowaniem sobie różnego rodzaju atrakcji. Tegoroczny kalendarz sprzyja wydłużeniu sobie wiosennego urlopu, co pozwala zaplanować nawet krótki wyjazd. W tym okresie oczywiście można zaobserwować wzmożony ruch na drogach, więc warto przesiąść się do taksówek. Zachęcamy do wybrania tych od Eko Taxi.
 • Firma transportowa w LublinieSzukasz firmy transportowej w Lublinie? Sprawdź ofertę Eko Taxi
  Eko Taxi to rzetelna firma, która obecna jest na rynku ...
 • Praca jako dyspozytor taxi jest idealna dla studentówDyspozytor taxi w Lublinie – praca dla każdego! Poznaj zakres obowiązków i możliwości zatrudnienia w Eko Taxi
  Dyspozytorem taxi w Lublinie może zostać właściwie ...
 • Atrakcje kulturalne w LublinieAtrakcje kulturalne w Lublinie
  Atrakcje kulturalne w Lublinie odbywają się przez cały rok. Miasto ma pod tym względem rozbudowaną ofertę, skierowaną do osób w różnym wieku. Mowa tu o całych festiwalach, programach teatralno-filmowych, koncertach czy unikalnych warsztatach. Osoby zainteresowane takimi wydarzeniami z pewnością nie mają na co narzekać i znajdą coś ciekawego dla siebie w każdym tygodniu.
 • Spędź Sylwestra 2019 w Lublinie z Eko Taxi!Jak spędzić sylwestra 2018/2019 w Lublinie? Eko Taxi przedstawia pomysły na szampańską zabawę!
  Sylwester w Lublinie jest obchodzony bardzo hucznie. W ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Poznaj repertuar koncertów w Lublinie!Koncerty w Lublinie – dowiedz się, jakie koncerty zaplanowano na najbliższe miesiące, a na co wybrać się w lipcu i sierpniu!
  Koncerty, które odbędą się w Lublinie w nadchodzących ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • BIlety na MKS LublinBilety na MKS Lublin. Eko Taxi partnerem szczypiornistek
  Jesteśmy przekonani, że nawet ci, którzy jeszcze nigdy ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Taxi do ŚwidnikaTaxi do Świdnika
  Taxi do Świdnika to wygodny środek transportu na tutejsze lotnisko. Bardzo przydaje się to podróżnym, którzy z tego portu lotniczego mogą się udać w wiele miejsc. Wybór taksówki to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe od transportu komunikacją miejską, szczególnie gdy podróżuje się z bagażami. To rozwiązanie będzie również na pewno o wiele bardziej opłacalne finansowo. Pozostawienie własnego samochodu na strzeżonym parkingu lotniska jest często droższym wydatkiem niż sam lot. Zachęcamy do wybrania naszych usług Eko Taxi.
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Taxi z Lublina do PuławTaxi z Lublina do Puław
  Taxi z Lublina do Puław to kurs, który możesz zamówić w naszej firmie taksówkarskiej Eko Taxi. Z takiej trasy mogą skorzystać m.in. mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić to miasto czy nawet turyści eksplorujący szerzej atrakcje całego regionu. Jest to wyprawa na trochę dłuższej trasie niż standardowe przejazdy taksówkami, w związku z czym warto postawić na usługi sprawdzonej korporacji, takiej jak nasza.
 • Taxi dla firm w LublinieTaxi dla firm w Lublinie. Czym powinno się wyróżniać?
  Taxi dla firm w Lublinie powinno oferować atrakcyjne ...
 • Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie?
  Ile kosztuje przejazd taxi w Lublinie? Trudno o ...
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...