Parki w Lublinie

Parki w Lublinie

Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy spotykają się, odpoczywają i relaksują. Można tam pospacerować i pobiegać, ale i posiedzieć spokojnie na ławce. Przy wielu terenach zielonych znajdują się przy okazji place zabaw, więc to świetny wybór na spędzenie czasu z najmłodszymi. Dodatkowo w okolicy samego miasta ulokowanych jest kilka parków o charakterze krajobrazowym czy wyjątkowy punkt, w którym dzieci mogą poznać świat dinozaurów. Na miejsce możesz dojechać z Eko Taxi!

Spis treści
Obszary zielone do wypoczynku w mieście
Które parki w mieście są szczególnie godne uwagi?
Przemieszczaj się z Eko Taxi
A może wyjątkowe miejsce z dinozaurami?
Park Jurajski

Spacery i odpoczynek w parkach w Lublinie. Dojedź na miejsce z Eko Taxi

Parki w Lublinie to obszary, w których mieszkańcy miasta chętnie spędzają wolny czas. Myśląc o aktywnie spędzonych chwilach, można tam oczywiście spacerować, ale i jeździć na rowerze czy biegać. Wzdłuż alejek znajdziesz ławki, na których można przysiąść na krótszy lub dłuższy czas, z myślą o rozmowie za znajomymi czy poczytaniu ulubionej książki. W stolicy województwa lubelskiego znajduje się kilkanaście takich punktów. Eko Taxi poleca kilka najbardziej wyróżniających się i najpopularniejszych. Zachęcamy również do wybrania naszych taksówek, jeżeli chcesz dojechać w takie miejsce z innej części miasta.

Polecane miejsca

Lublin to duże miasto, choć wyróżniające się też sporą liczbą terenów zielonych. Można tu zatem trafić na liczne obszary rekreacyjne, a do tego dochodzi kilkanaście parków. Są one ulokowane w różnych dzielnicach, zatem na pewno znajdziesz jakiś odpowiedni dla siebie. Wielu mieszkańców ma swoje ulubione parki, do których chętnie się wybiera, nawet jeżeli znajdują się one w innych częściach miasta. Oto kilka wyjątkowych i popularnych miejsc tego typu, które polecamy.

Ogród Saski

Ogród Saski jest uważany za bezsprzecznie najbardziej reprezentatywny park w całym Lublinie. Dla mieszkańców jest on cenny pod względem rekreacyjnym, ale i historycznym. To najstarszy park w mieście, założony w 1837 roku. Został on jednak poddany gruntownej rewitalizacji za sumę kilkunastu milionów złotych. Wymieniono ogrodzenia czy nawierzchnię i zadbano o odnowienie wielu innych elementów oraz uporządkowanie samej roślinności. Obecnie alejki sprzyjają już spacerom, a o bezpieczeństwie świadczy także system monitoringu. Na miejscu znajdziesz wiele wspaniałych okazów drzew, w topolę białą, odnotowaną jako pomnik przyrody.

Ławka w parku

Park Bronowice

Ciekawostka dotycząca tego parku jest taka, że jego pomysłodawcą był założyciel wspomnianego Ogrodu Saskiego, Feliks Bieczyński. Jego historia była zresztą dość kontrowersyjna, gdyż w zamyśle miał to być niejako park przeznaczony dla mniej zamożnych mieszkańców Lublina, podczas gdy w Ogrodzie Saskim miały się spotykać elity. Z czasem obszar ten nabrał na znaczeniu, choć w 1931 roku park mocno ucierpiał wskutek wichury, a potem dalsze szkody poczyniono w trakcie II wojny światowej. Nie zmienia to faktu, że Park Bronowice znajduje się na liście zabytków i nadaje się do spacerów czy odpoczynku pod tutejszymi drzewami.

Park Jana Pawła II

Nazwa tego rejonu jest nieprzypadkowa, gdyż historia parku powiązana jest z wizytą Jana Pawła II w 1987 roku. Teren był wtedy przygotowywany na przyjęcie tłumu wiernych, a potem powstała koncepcja zaaranżowania w dolinie parku imienia papieża. Ostatecznie całość zrealizowano dopiero po wielu latach. Obszar jest jednak dzięki temu zadbany, a sama architektura stosunkowo nowa. W dużej mierze utrzymano naturalną rzeźbę terenu, ale na miejscu i w pobliżu powstały też drogi rowerowe, place zabaw, ścianka wspinaczkowa czy boiska.

Park Ludowy

Ulokowany w dolinie rzeki Bystrzycy, Park Ludowy powstał po II wojnie światowej. Jest on o tyle wyjątkowy, że tworzono go w ramach czynu społecznego i przez długi okres czasu był on naprawdę popularny. Organizowano tam koncerty, a wielu mieszkańców odwiedzało kawiarnię zorganizowaną w samolocie. Potem znaczenie parku zaczynało spadać, lecz współcześnie podjęto tam pewne prace renowacyjne, które podniosły komfort korzystania z tego obszaru. Panuje tam zróżnicowana roślinność. Jest to dobre miejsce na spacery (także z czworonogami), a duży teren zielony i place zabaw przyciągają rodziny z dziećmi. To też korzystny obszar dla entuzjastów biegania terenowego.

Podróżuj z Eko Taxi

Jeśli chcesz odwiedzić któryś z parków ulokowanych w części Lublina oddalonej od miejsca zamieszkania lub po prostu znalazłeś swój ulubiony teren zielony, lecz znajdujący się z drugiej części miasta, to zachęcamy do dotarcia tam korzystając z usług Eko Taxi. Oczywiście polecamy nasze taksówki za każdym razem, gdy planujesz poruszać się po Lublinie. Oferujemy atrakcyjne ceny oraz różne pojazdy, odpowiednie także, gdy podróżujesz całą rodziną czy w większym gronie przyjaciół. Dla stałych klientów uruchomiliśmy system IVR, umożliwiający samodzielne zamawianie taksówki, bez udziału dyspozytora. Kurs zamawiasz wtedy pod jeden z trzech najczęściej używanych adresów, a auto może podjechać nawet za 15 czy 30 minut. W razie czego w każdej chwili można się oczywiście połączyć z dyspozytorem, u którego możesz i zrezygnować z tej usługi, jeżeli nie przypadnie Ci ona do gustu. To jednak korzystne rozwiązanie, znacznie ułatwiające zamawianie przejazdów, nawet w godzinach szczytu.

Podziwiaj parki krajobrazowe w okolicy Lublina. Niedaleko znajduje się też park dinozaurów

W okolicy Lublina ulokowanych jest kilka parków o charakterze krajobrazowym. W pobliżu znajduje się również park dinozaurów, jeden z najciekawszych tego typu w całym kraju. W takie miejsca warto wybrać się szczególnie w gronie rodziny. To okazja do przyjrzenia się pięknym widokom i zapoznania się z terenami przyrodniczymi znajdującymi się pod specjalną ochroną, ze względu na swoją dużą wartość krajobrazową.

Kozłowiecki Park Krajobrazowy

Utworzono go w celu ochrony Lasów Kozłowieckich, czyli największego kompleksu leśnego w okolicy Lublina. Obejmuje on także położone obok lasu łąki, bagna i stawy. Jest to równina, choć z niewielkimi wzgórzami i dolinami rzecznymi. To świetne miejsce na wycieczki piesze i rowerowe, treningi biegowe, a w okresie zimowym wybranie się na narty biegowe. Wędkarze chętnie odwiedzają z kolei łowisko Stawy Wzory. W zachodniej części parku ulokowana jest ekologiczna wieś Dąbrówka z Mini ZOO czy sklepem z artykułami ekologicznymi.

Nadwieprzański Park Krajobrazowy

Jak można wnioskować po samej nazwie, park krajobrazowy powstał tu w celu zabezpieczenia doliny środkowego biegu rzeki Wieprz. Całość jest dość mocno zróżnicowana. Fragment południowy jest silnie zabagniony, tymczasem na północy pojawiają się wzniesienia i wąwozy. W parku znajduje się szlak turystyczny, dwie trasy dydaktyczne i długi szlak rowerowy. Fragment rzeki Wieprz w obrębie parku jest również popularną trasą spływów kajakowych.

Krzczonowski Park Krajobrazowy

Obszar ten chroni centralną część Wyżyny Lubelskiej, a dokładnie Wyniosłości Giełczewskiej, wraz z jej lessową rzeźbą. Na terenie parku wyznaczone są ścieżki rowerowe poprowadzone w ramach trasy „Meandry Giełczewki”. Charakterystyczne są tutaj punkty widokowe, zwłaszcza ze wzgórz ostańcowych. Dla turystów atrakcyjne są przy okazji znajdujące w tym rejonie gospodarstwa agroturystyczne.

Park Jurajski w Krasnobrodzie

W 2011 roku otworzono Ścieżkę Edukacyjną Dinozaury w Krasnobrodzie, która potocznie została po prostu nazwana Parkiem Jurajskim. Jest to dzieło lokalnego przedsiębiorcy, Janusza Sokoła. Projekt jest bardzo dopracowany i to bezsprzecznie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc tego typu w kraju. Całość jest na tyle dobrze przemyślana, że trasę można przebyć z przewodnikiem, ale i bez niego – na ścieżce znajdują się liczne tablice informacyjne, z których można czerpać wiedzę. To obszar nie tylko atrakcyjny rozrywkowo, ale i o wartości edukacyjnej, na który na pewno warto wybrać się w przypadku rodzin z dziećmi.

W przestrzeni miejskiej parki są bardzo doceniane, jako obszar, w którym można obcować z naturą i odetchnąć chwilę od wielkomiejskiego szumu. W Lublinie znajduje się kilkanaście takich miejsc, z których kilka jest szczególnie polecanych. W pobliżu miasta funkcjonują też warte odwiedzenia parki krajobrazowe czy wyjątkowa ścieżka edukacyjna z dinozaurami. Osoby zainteresowane dotarciem do poszczególnych punktów, zachęcamy do wybrania w tym celu taksówek Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Zwiedzanie LublinaLublin – zwiedzanie metropolii z Eko Taxi
  Lublin to fascynująca metropolia, która tętni życiem o ...
 • Transport osobowy w LublinieTransport osobowy w Lublinie
  Transport osobowy w Lublinie jest bardzo potrzebną usługą. Przydaje się wszystkim osobom, które nie mają własnych samochodów lub z jakiegoś powodu nie mogą z nich skorzystać. Taka opcja przewozu jest bardziej komfortowa od środków komunikacji publicznej w stolicy województwa lubelskiego. Dobrym pomysłem będzie wybranie taniego, ale jednocześnie sprawdzonego taxi.
 • Postój taxi w LubliniePostoje taxi w Lublinie. Co warto o nich wiedzieć?
  Postój taxi w Lublinie zlokalizowany jest przede ...
 • Imprezy integracyjne w LublinieImprezy integracyjne w Lublinie
  Imprezy integracyjne w Lublinie odbywają się regularnie, gdyż, jak przystało na duże miasto, funkcjonuje tu wiele firm. Właściciele czy menedżerowie przedsiębiorstw doskonale wiedzą, ile mogą dawać takie spotkania. To okazja do zjednoczenia czy poprawienia nastroju wśród personelu, co znajduje potem przełożenie na samej efektywności wykonywanych obowiązków. Istnieje mnóstwo rozwiązań na organizację takich wydarzeń, natomiast zawsze najlepiej będzie dojechać na nie z Eko Taxi.
 • Zakupy z dowozem w LublinieZakupy z dowozem w Lublinie
  Zakupy z dowozem w Lublinie to wygodny sposób na ...
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Przewozy osób w LubiniePrzewóz osób w Lublinie – poznaj pełną ofertę Eko Taxi
  Przewożenie osób to nasza pasja. Skutkuje to rosnącą ...
 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Dezynfekcja taksówekEko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki
  Eko Taxi w Lublinie dezynfekuje taksówki, dbając o ...
 • Wyprowadzasz się? Zamów taxi bagażowe w LublinieTaxi bagażowe w Lublinie – zapoznaj się z ofertą i cennikiem firmy Eko Taxi
  Taxi bagażowe w Lublinie przydać się może zarówno tym ...
 • Strefy taxi w LublinieStrefy taxi w Lublinie
  Strefy taxi w Lublinie służą jako pomoc do ustalenia konkretnych taryf, określających ceny za przejazdy. W przypadku tego miasta podział jest bardzo klarowny i prosty. Decydując się na skorzystanie z takich usług, wybierz przy tym korporację z jasno określonymi i niskimi stawkami, na które możesz liczyć w Eko Taxi. Dzięki temu unikniesz jakichkolwiek niespodzianek, które zdarzają się, gdy bierze się taxi choćby z postoju i trafi się na niezrzeszonego kierowcę.
 • Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie?Jak spędzić ferie zimowe w Lublinie w 2019 roku?
  Zbliżają się ferie zimowe. W tym roku przerwa od nauki ...
 • Wydarzenia kulturalne w LublinieWydarzenia kulturalne w październiku i listopadzie 2019 w Lublinie. Propozycje Eko Taxi
  Razem z Eko Taxi nie możemy się już doczekać nastania ...
 • Ciekawe miejsca w LublinieCiekawe miejsca w Lublinie i okolicach, gdzie wypoczniecie za darmo. Propozycje Eko Taxi
  Przeprowadziliście się niedawno do Lublina? A może ...
 • Kontakt na taxi w LublinieKontakt do taxi w Lublinie
  Kontakt do taxi w Lublinie przyda się zarówno wtedy, gdy chcesz zamówić taksówkę, jak i również w przypadku chęci skorzystania z jakiejś innej usługi, jak umówiony odpowiednio wcześniej przewóz większej grupy osób. Część korporacji umożliwia napisanie wiadomości e-mail, odpowiadając na wszelkie pytania. Takich namiarów można szukać poprzez wyszukiwarkę czy bezpośrednio na stronach konkretnych firm. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi, ponieważ gwarantujemy sprawny kontakt i nieustannie niskie ceny.
 • Oferty pracy dla kierowcy w LublinieOferty pracy dla kierowcy w Lublinie
  Oferty pracy dla kierowcy w Lublinie są powiązane z tym, jakimi uprawnieniami dysponuje dana osoba. Chodzi przede wszystkim o kategorię prawa jazdy, przy czym zdecydowana większość ludzi ma jedynie to podstawowe, co ogranicza pole możliwości. Jedną z ciekawszych propozycji jest wtedy spróbowanie swoich sił w kierowaniu taksówką. Na pewno będzie to odpowiednie rozwiązanie, jeżeli lubisz kontakt z ludźmi i cenisz sobie elastyczne godziny pracy. Zachęcamy do dołączenia do zespołu Eko Taxi.
 • Lato w LublinieLato w Lublinie
  Lato w Lublinie może być bardzo ekscytujące. W tym czasie do miasta przybywa sporo turystów, dla których szczególnie atrakcyjne będą tutejsze zabytki. Mogą być one ciekawą propozycją również dla mieszkańców, którzy nie mieli wcześniej okazji wybrać się w takie miejsca. Dla osób pozostających w okolicy na dłużej na pewno świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z dobrej pogody z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu. Stolica województwa lubelskiego daje pod tym względem ogrom możliwości.
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Taxi z Lublina do ŚwidnikaTaxi z Lublina do Świdnika
  Taxi z Lublina do Świdnika to najlepszy sposób żeby ...
 • Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicachAtrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach
  Atrakcje dla dzieci w Lublinie i okolicach są dopasowane do pociech w różnym wieku. Nie brakuje punktów, które nie tylko sprawią frajdę, ale przy okazji dostarczą cennej wiedzy, która zostanie zaprezentowana w przystępny sposób. Lista godnych polecenia obiektów jest naprawdę długa, więc rodzice z najmłodszymi mogą tu zaplanować kilka, a nawet kilkanaście dni, podczas których na pewno nie będą się nudzić. W wybrane miejsca możesz dojechać wygodnie, korzystając z taksówek Eko Taxi.
 • Co się dzieje w Lublinie?Co się dzieje w Lublinie?
  Co się dzieje w Lublinie? Na co dzień można skorzystać ...
 • Zakupy do domu w LublinieZakupy do domu w Lublinie
  Zakupy do domu w Lublinie to usługa przeznaczona dla ...
 • Przewozy ze Świdnika do LublinaPrzewozy ze Świdnika do Lublina
  Przewozy ze Świdnika do Lublina są poszukiwane przez mieszkańców tego obszaru, którzy chcą się dostać do większego miasta, a przede wszystkim przez osoby podróżujące poprzez zlokalizowane w tym rejonie lotnisko. Dystans pomiędzy tymi punktami nie jest duży, więc możesz go pokonać samochodem lub komunikacją miejską, choć często najlepszym wyborem będzie zamówienie taksówki. Jest to szczególnie wygodne dla osób, które są nastawione na większy komfort, podróżują z bagażami czy chcą uniknąć korków.
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicachCo warto zobaczyć w Lublinie i okolicach?
  Co warto zobaczyć w Lublinie i okolicach? Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest wbrew pozorom proste, lecz wynika to z ogromnej liczby dostępnych tu atrakcji. Część z nich jest jednak absolutnie flagowa i z całą pewnością godna polecenia. Wiele z tych miejsc nadaje się na wycieczki w gronie całej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od Eko Taxi i skorzystania z naszych taksówek z myślą o wygodnym dotarciu w wybrane przez siebie lokalizacje.
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Eko taxi w LublinieEko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to sprawdzona korporacja taksówkarska. Nasze usługi przydadzą się zawsze wtedy, gdy nie możesz gdzieś dojechać własnym samochodem, a wolisz uniknąć podróżowania komunikacją miejską. Oferujemy też pomoc w innym zakresie, gdy potrzebujesz czegoś na dowóz, a nawet podczas przeprowadzek. Taka oferta bywa szczególnie korzystna dla mieszkańców miasta. Umożliwiamy przy tym różne sposoby na skomunikowanie się z nami w celu skorzystania z taksówek.
 • Taksówki w LublinieTaksówki w Lubinie
  Taksówki w Lubinie są użytkowane przez mieszkańców i turystów. Większość klientów wybiera je z myślą o podróżowaniu po mieście i okolicach, gdyż jest to zdecydowanie wygodniejsze od komunikacji miejskiej. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku dobrej korporacji, takiej jak Eko Taxi, oferta jest o wiele bardziej rozbudowana. Możesz zatem zamówić przejazdy mniej standardowymi pojazdami o większej ilości miejsc czy typu bagażowego.
 • Wynajem busów w LublinieSzukasz ofert wynajmu busów w Lublinie? Skontaktuj się z nami!
  Wynajem busów w Lublinie przydatny jest zarówno wtedy, ...
 • Przeprowadzki w LubliniePrzeprowadzki na terenie Lublina tylko z nami
  Przeprowadzki nie muszą być trudne i męczące! ...
 • Co można zobaczyć w LublinieCo można zobaczyć w Lublinie?
  Co można zobaczyć w Lublinie? W tym rejonie znajduje ...
 • Wakacje w Lublinie dla dzieciWakacje w Lublinie dla dzieci
  Wakacje w Lublinie dla dzieci powinny im dostarczyć wiele radości oraz zabawy. Rodzice często stają przed wyzwaniem zaaranżowania większej ilości wolnego czasu dla najmłodszych, lecz w przypadku tego miasta nie będzie to stanowiło problemu. Do dyspozycji jest wiele obiektów, które warto odwiedzić w gronie całej rodziny. W ciepłe i przyjemne dni z powodzeniem można też zaplanować wypoczynek na łonie natury. Sami włodarze regionu dbają również o dodatkowe letnie atrakcje dla dzieci i młodzieży.