Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.

Spis treści:
Skorzystaj z Eko Taxi!
Nasza oferta
Czy łatwo je znaleźć?
Przepisy
Dostępność

Zadzwoń i zamów nasze taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka!

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka zapewni odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podróży dla rodzica z maluchem. Taką taksówkę zamówisz w Eko Taxi. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 81 744 22 22 i powiesz dyspozytorowi, że potrzebujesz pojazdu z takim dodatkowym udogodnieniem dla najmłodszych. Zachęcamy do korzystania z naszych usług również w innych okolicznościach.

Oferta Eko Taxi

Oferujemy sprawdzone i jednocześnie tanie usługi taxi w Lublinie. Zachęcamy do wspólnych podróży również dorosłych z małymi dziećmi, gdyż zapewniamy dostęp do taksówek z fotelikiem. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty także w innych okolicznościach – gdy podróżujesz samemu czy ze znajomymi. Gwarantujemy atrakcyjne ceny za kursy realizowane na terenie Lublina i okolic tego miasta. Zapewniamy możliwość zamówienia taksówki kombi czy pojazdu typu VAN dla 5-6 osób. W Eko Taxi dysponujemy też taxi bagażowym, czyli obszernym samochodem, który będzie pomocny przy podróżach z bardzo dużą ilością bagażu czy przy przewożeniu jakiegoś większego wyposażenia oraz sprzętu, a także w ramach wsparcia podczas przeprowadzki. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta – te małe (na kolanach lub w transporterze) gratis, a większe za drobną dopłatą. Nasi kierowcy pomagają oprócz tego w mniej oczywistych usługach, takich jak przewóz przesyłek czy zakupy z dostawą na terenie Lublina. Kierowcy Eko Taxi mogą też pomóc w sytuacjach, gdy masz jakieś problemy ze swoim autem i potrzebne jest na przykład odpalenie go z kabli. Zachęcamy do zamawiania naszych usług, do czego możesz również wykorzystać aplikację mobilną. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Symbol taxi

Czy łatwo jest znaleźć taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka?

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka mogłoby się wydawać czymś oczywistym. W końcu nieprzypadkowo obowiązują określone przepisy dotyczące warunków, w jakich powinno się przewozić mniejsze dzieci. Część pojazdów jest jednak z tego wyłączona, z czego korzysta wiele korporacji taxi, a oznacza to niestety spore kłopoty dla odpowiedzialnych rodziców. Co warto wiedzieć na ten temat?

Teoria a przepisy

Teoretycznie przepisy ustalone w ramach ustawy „Prawo o ruchu drogowym” wydają się jasne – dziecko nieprzekraczające 150 cm wzrostu, powinno być przewożone w pojeździe tylko i wyłącznie w dostosowanym do tego foteliku ochronnym. Patrząc tylko na ten zapis, wszystko zdaje się być klarowne. Warto mieć jednak na uwadze, że już w kolejnym punkcie tej ustawy wprowadzone zostały wyłączenia od tego wymogu. Dotyczy to choćby określonego typu samochodów, a mianowicie pojazdów: Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, sanitarnych (karetki) oraz właśnie taksówek. Jednocześnie oznacza to, że przepisy nie wymagają, żeby małe dziecko jadące taksówką, znajdowało się w foteliku. W takiej sytuacji nie będzie zatem żadnej kary, ale co z bezpieczeństwem dzieci? Kwestia ta jest mocno problematyczna. Regulacje dotyczące fotelików nie biorą się w końcu znikąd i opracowano je z myślą o tym, żeby przewozić maluchy samochodami tylko z ich odpowiednim zabezpieczeniem. Z tego względu, choć nie jest to wymagane prawnie, zdecydowanie warto postawić na taksówkę, w której znajdzie się fotelik.

Trudnodostępne nawet w dużych miastach

Każdy odpowiedzialny rodzic podróżujący z mniejszym dzieckiem poszuka taksówki, która będzie wyposażona w fotelik. Jak wygląda ich dostępność? Tutaj pojawia się niestety ogromny problem. Znaczna część korporacji taxi bezwzględnie wykorzystuje te zapisy prawne i nie udostępnia pojazdów z takim udogodnieniem. Oznacza to, że taksówkami takiej firmy pojedzie się z dziećmi posadzonymi po prostu na tylnej kanapie lub trzymanymi na kolanach, ale jest to zwyczajnie niebezpieczne i nie warto ryzykować w ten sposób. Okazuje się, że takich taksówek brakuje nawet w dużych miastach, gdzie teoretycznie wydawać by się mogło, że firmy będą dbały o wszystkie standardy bezpieczeństwa. Podobnie jest w Lublinie, gdzie takiej opcji nie uświadczysz u wielu przewoźników. Możesz jednak zadzwonić po taksówkę Eko Taxi z fotelikiem i skorzystać z takiego transportu z dużo większym spokojem i pewnością o komfort oraz zdrowie dziecka.

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka jest optymalnym rozwiązaniem dla rodziców i opiekunów, którzy chcą pojechać taksówką z małym dzieckiem. Choć przepisy zwalniają z tego obowiązku w taksówkach, rozsądnym wyborem jest postawienie na taką firmę, która zapewni to dodatkowe zabezpieczenie. Możesz na to liczyć, korzystając z oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Jedzenie na dowóz w LublinieJedzenie na dowóz w Lublinie
  Jedzenie na dowóz w Lublinie przyda się wszystkim osobom, które nie mają czasu gotować lub chcą spróbować dań restauracyjnych. Nie wszystkie punkty gastronomiczne oferują jednak dostawy, a firmy specjalizujące się w takich usługach, współpracują tylko z określonymi miejscami. Co zrobić, gdy ulubiona restauracja nie dowozi dań i nie jest obsługiwana przez żadnego pośrednika, który rozwozi jedzenie? Zadzwoń do Eko Taxi, a jeden z naszych kierowców podjedzie po posiłek na wynos i go przywiezie.
 • Firma przewozowa w LublinieFirmy przewozowe w Lublinie
  Firmy przewozowe w Lublinie oferują różne usługi, z ...
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Odpalanie samochodu z kabli przez Ekotaxi w LublinieOdpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie
  Odpalenie samochodu z kabli przez taxi w Lublinie jest usługą, która potrafi uratować dzień wielu osobom. Rozładowany akumulator to na dobrą sprawę jedna z częstszych usterek, z jakimi zmagają się kierowcy. Może to wynikać z różnych względów, a dużo takich przypadków dotyczy zwłaszcza okresu zimowego, gdy panują bardzo niskie temperatury. Spiesząc się do pracy czy na spotkanie, można skorzystać z takiego wsparcia i uruchomić auto. Jeśli nie masz w pobliżu kogoś kto może pomóc, zadzwoń po taksówkarza.
 • Weekend w LublinieWeekend w Lublinie. Jak spędzić czas w mieście?
  Weekend w Lublinie spędzić można na wiele różnych ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Lublin jesieniąLublin jesienią
  Lublin jesienią skrywa w sobie niezwykły urok. Pomimo ...
 • Jak zamówić taksówkę w LublinieJak zamówić taksówkę w Lublinie?
  Jak zamówić taksówkę w Lublinie? To pytanie zadaje ...
 • Oferta Eko Taxi w LublinieOferta Eko Taxi w Lublinie
  Eko Taxi w Lublinie to nasza znana i chętnie wybierana ...
 • Rozrywka dla dzieci w LublinieRozrywka dla dzieci w Lublinie i okolicach
  W Lublinie nie brakuje interesujących miejsc, które ...
 • Ozdoby z Jarmarku JagiellońskiegoJarmark Jagielloński z Eko Taxi Lublin – dowiedz się, co przygotowano na tegoroczną edycję festiwalu i sprawdź, jak najlepiej poruszać się po Lublinie i okolicach
  Jarmark Jagielloński to festiwal, który celebruje ...
 • Romantyczna kolacja w LublinieRomantyczna kolacja w Lublinie
  Romantyczna kolacja w Lublinie to doskonały pomysł na uczczenie jakichś wyjątkowych okazji lub po prostu, gdy chcesz zrobić przyjemność swojej drugiej połówce. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się do klimatycznej restauracji, co pozwoli przy okazji uniknąć obowiązków związanych z przygotowaniem posiłku samemu. Do wybranego miejsca najlepiej będzie pojechać taksówką i zdecydować się na ten środek transportu również przy powrocie. Polecamy wybranie przejazdu z Eko Taxi.
 • Lublin dla dzieciLublin dla dzieci
  Lublin dla dzieci, czyli o tym, jak zorganizować czas ...
 • Praca dla kierowcy z kat. B w LubliniePraca dla kierowcy z kat. B w Lublinie
  Praca dla kierowcy z prawem jazdy kat. B w Lublinie stanowi popularny obiekt poszukiwań. Często decydują się na nią osoby, które nie myślały wcześniej o jeżdżeniu samochodem zawodowo, lecz upatrują w tym szansy na atrakcyjne i dochodowe zajęcie. Plusem jest to, że znaczne grono ludzi posiada już potrzebne w pracy uprawnienia, do własnych, codziennych celów. Warto rozważyć zatem dostępne opcje, a jedną z najciekawszych może być wybór taksówki. Warto zainteresować się dołączeniem do zespołu Eko Taxi, do czego zachęcamy.
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Taxi w Lublinie do obsługi imprezTaxi w Lublinie do obsługi imprez
  Taxi w Lublinie do obsługi imprez będzie bardzo ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Zakupy z dostawą w LublinieZakupy z dostawą w Lublinie
  Zakupy z dostawą w Lublinie to usługa dla osób ...
 • Dobre restauracje w LublinieDobre restauracje w Lublinie
  Dobre restauracje w Lublinie to miejsca, które chętnie odwiedzają zarówno sami mieszkańcy, jak i przybywający tutaj turyści. Na szczęście miasto może pochwalić się bogatą ofertą gastronomiczną. Zdecydowanie można tu smacznie zjeść, a ogromnym atutem jest różnorodność ofert, ponieważ dostępne są lokale z potrawami z wielu zakątków świata. Jeśli chcesz się wybrać do jednego z lublińskich lokali gastronomicznych i zastanawiasz się, jak dotrzeć na miejsce, rozważ zamówienie jednej z naszych taksówek.
 • Usługi transportowe w LublinieUsługi transportowe w Lublinie. Oferta dla klientów indywidualnych i firmowych
  Eko Taxi jest obecnie najchętniej wybieraną korporacją ...
 • Busy na lotnisko w LublinieBusami na lotnisko pod Lublinem. Oferta naszej korporacji
  Od czasu wybudowania lotniska w Świdniku pod Lublinem ...
 • Dowóz alkoholu z taxi w LublinieDowóz alkoholu z taxi w Lublinie
  Dowóz alkoholu z taxi w Lublinie może okazać się bardzo pomocną usługą w nieprzewidzianych sytuacjach. Chyba każdemu zdarzyła się kiedyś impreza, na której zabrakło napojów alkoholowych, i nie wiadomo było, co dalej robić. Teraz możesz po prostu zamówić zakupy z dowozem taksówką i kontynuować dobrą zabawę. Jeśli znalazłeś się w takiej potrzebie, skorzystaj z oferty Eko Taxi.
 • Starówka w LublinieStarówka w Lublinie
  Starówka w Lublinie zalicza się do wyjątkowo pięknych ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Taxi na drodzeTanie taxi w Lublinie – poznaj jedną z najtańszych ofert w mieście i zamów taksówkę Eko Taxi!
  Tanie taxi w Lublinie to jedna z najwygodniejszych ...
 • Polska sieć taxi w LubliniePolska sieć taxi w Lublinie – poznaj atrakcyjne ceny Eko Taxi i liczne usługi dodatkowe
  Polska sieć taxi w Lublinie, która stale doskonali ...
 • Kiedy warto skorzystać z taxi w LublinieKiedy warto skorzystać z taxi w Lublinie?
  Taxi w Lublinie ma do zaoferowania różnorodne usługi, co jest oczywiste, gdy sprawdzamy ofertę dobrej korporacji taksówkarskiej. U nas możesz liczyć na zróżnicowaną flotę samochodów, które pozwolą na przewóz większej liczby osób, a nawet dużego gabarytowo wyposażenia. Podstawą takich świadczeń jest dowożenie mieszkańców i turystów w różne lokalizacje na terenie miasta i okolic. Do tego dochodzą inne usługi, między innymi w zakresie zakupów z dowozem. Na taką szeroką ofertę możesz liczyć w naszym Eko Taxi.
 • Taxi LublinTaxi Lublin – zamów najtańszą taksówkę w mieście przy pomocy aplikacji mobilnej Eko Taxi!
  Taxi w Lublinie zamawiają najczęściej wysiadający z ...
 • Imprezy dla singli w LublinieImprezy dla singli w Lublinie
  Imprezy dla singli w Lublinie to wspaniała rozrywka dla osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki. Znakomitą propozycją dla ludzi szukających ekscytującej zabawy, jest odwiedzenie tutejszych klubów. Oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można się też zdecydować na spotkania, które mają na celu potencjalne znalezienie wymarzonego partnera. Bez względu na okoliczności w dowolne miejsce w mieście i okolicach dojedziesz z Eko Taxi.
 • Taxi 6 osobowe w LubinieTaxi dla 6 osób w Lublinie
  Taxi dla 6 osób w Lublinie to rozwiązanie, z którego ...
 • Przewozy osobowe w LubliniePrzewozy osobowe w Lublinie
  Przewozy osobowe w Lublinie są codziennie poszukiwanie przez różne grupy odbiorców. Jest to rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje transportu, a nie posiada własnego auta i nie chce korzystać z komunikacji miejskiej. Warto przy tym uważać na prywatnych przewoźników, których trudno zweryfikować, jeżeli chodzi o ich umiejętności i uczciwość. Sprawdzonym wyborem będą za to usługi taksówkarskie, zatem zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Rozrywka w LublinieRozrywka w Lublinie – 5 propozycji
  Rozrywka w Lublinie to kilkadziesiąt fantastycznych ...
 • Praca dla kierowcy w LubliniePraca dla kierowcy w Lublinie
  Praca dla kierowcy w Lublinie powinna być ciekawa i oczywiście opłacalna pod względem finansowym. Możliwości jest kilka, choć są one uzależnione i od tego, jakie prawo jazdy się posiada. Z takim kategorii B warto pomyśleć o jeżdżeniu taksówką, co będzie o wiele mniej monotonne i lepiej płatne niż choćby rozwożenie jedzenia. Osoby zainteresowane taką perspektywą zawodową zachęcamy do kontaktu z Eko Taxi.