Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.

Spis treści:
Skorzystaj z Eko Taxi!
Nasza oferta
Czy łatwo je znaleźć?
Przepisy
Dostępność

Zadzwoń i zamów nasze taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka!

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka zapewni odpowiedni komfort i bezpieczeństwo podróży dla rodzica z maluchem. Taką taksówkę zamówisz w Eko Taxi. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 81 744 22 22 i powiesz dyspozytorowi, że potrzebujesz pojazdu z takim dodatkowym udogodnieniem dla najmłodszych. Zachęcamy do korzystania z naszych usług również w innych okolicznościach.

Oferta Eko Taxi

Oferujemy sprawdzone i jednocześnie tanie usługi taxi w Lublinie. Zachęcamy do wspólnych podróży również dorosłych z małymi dziećmi, gdyż zapewniamy dostęp do taksówek z fotelikiem. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty także w innych okolicznościach – gdy podróżujesz samemu czy ze znajomymi. Gwarantujemy atrakcyjne ceny za kursy realizowane na terenie Lublina i okolic tego miasta. Zapewniamy możliwość zamówienia taksówki kombi czy pojazdu typu VAN dla 5-6 osób. W Eko Taxi dysponujemy też taxi bagażowym, czyli obszernym samochodem, który będzie pomocny przy podróżach z bardzo dużą ilością bagażu czy przy przewożeniu jakiegoś większego wyposażenia oraz sprzętu, a także w ramach wsparcia podczas przeprowadzki. Naszymi taksówkami można przewozić zwierzęta – te małe (na kolanach lub w transporterze) gratis, a większe za drobną dopłatą. Nasi kierowcy pomagają oprócz tego w mniej oczywistych usługach, takich jak przewóz przesyłek czy zakupy z dostawą na terenie Lublina. Kierowcy Eko Taxi mogą też pomóc w sytuacjach, gdy masz jakieś problemy ze swoim autem i potrzebne jest na przykład odpalenie go z kabli. Zachęcamy do zamawiania naszych usług, do czego możesz również wykorzystać aplikację mobilną. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Symbol taxi

Czy łatwo jest znaleźć taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka?

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka mogłoby się wydawać czymś oczywistym. W końcu nieprzypadkowo obowiązują określone przepisy dotyczące warunków, w jakich powinno się przewozić mniejsze dzieci. Część pojazdów jest jednak z tego wyłączona, z czego korzysta wiele korporacji taxi, a oznacza to niestety spore kłopoty dla odpowiedzialnych rodziców. Co warto wiedzieć na ten temat?

Teoria a przepisy

Teoretycznie przepisy ustalone w ramach ustawy „Prawo o ruchu drogowym” wydają się jasne – dziecko nieprzekraczające 150 cm wzrostu, powinno być przewożone w pojeździe tylko i wyłącznie w dostosowanym do tego foteliku ochronnym. Patrząc tylko na ten zapis, wszystko zdaje się być klarowne. Warto mieć jednak na uwadze, że już w kolejnym punkcie tej ustawy wprowadzone zostały wyłączenia od tego wymogu. Dotyczy to choćby określonego typu samochodów, a mianowicie pojazdów: Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, sanitarnych (karetki) oraz właśnie taksówek. Jednocześnie oznacza to, że przepisy nie wymagają, żeby małe dziecko jadące taksówką, znajdowało się w foteliku. W takiej sytuacji nie będzie zatem żadnej kary, ale co z bezpieczeństwem dzieci? Kwestia ta jest mocno problematyczna. Regulacje dotyczące fotelików nie biorą się w końcu znikąd i opracowano je z myślą o tym, żeby przewozić maluchy samochodami tylko z ich odpowiednim zabezpieczeniem. Z tego względu, choć nie jest to wymagane prawnie, zdecydowanie warto postawić na taksówkę, w której znajdzie się fotelik.

Trudnodostępne nawet w dużych miastach

Każdy odpowiedzialny rodzic podróżujący z mniejszym dzieckiem poszuka taksówki, która będzie wyposażona w fotelik. Jak wygląda ich dostępność? Tutaj pojawia się niestety ogromny problem. Znaczna część korporacji taxi bezwzględnie wykorzystuje te zapisy prawne i nie udostępnia pojazdów z takim udogodnieniem. Oznacza to, że taksówkami takiej firmy pojedzie się z dziećmi posadzonymi po prostu na tylnej kanapie lub trzymanymi na kolanach, ale jest to zwyczajnie niebezpieczne i nie warto ryzykować w ten sposób. Okazuje się, że takich taksówek brakuje nawet w dużych miastach, gdzie teoretycznie wydawać by się mogło, że firmy będą dbały o wszystkie standardy bezpieczeństwa. Podobnie jest w Lublinie, gdzie takiej opcji nie uświadczysz u wielu przewoźników. Możesz jednak zadzwonić po taksówkę Eko Taxi z fotelikiem i skorzystać z takiego transportu z dużo większym spokojem i pewnością o komfort oraz zdrowie dziecka.

Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka jest optymalnym rozwiązaniem dla rodziców i opiekunów, którzy chcą pojechać taksówką z małym dzieckiem. Choć przepisy zwalniają z tego obowiązku w taksówkach, rozsądnym wyborem jest postawienie na taką firmę, która zapewni to dodatkowe zabezpieczenie. Możesz na to liczyć, korzystając z oferty Eko Taxi.

Może Cię zainteresować również

 • Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?Jak zostać taksówkarzem w Lublinie?
  Jak zostać taksówkarzem w Lublinie? Czy potrzebne są ...
 • Carnaval Sztukmistrzów w LublinieCarnaval Sztukmistrzów w Lublinie
  Jeżeli szukacie niezapomnianych wrażeń lub wydarzenia ...
 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko TaxiJarmark bożonarodzeniowy w Lublinie z Eko Taxi
  Jarmark bożonarodzeniowy w Lublinie to jedna z ...
 • Transport mebli w LublinieTransport mebli w Lublinie
  Transport mebli w Lublinie to jedno z częściej ...
 • Przewozy pracownicze w LubliniePrzewozy pracownicze w Lublinie
  Przewozy pracownicze w Lublinie to opcja, z której ...
 • Co zwiedzić w LublinieCo można zwiedzić w Lublinie?
  Co można zwiedzić w Lublinie? Możliwości jest naprawdę ...
 • Zakupy z dostawą do domuZakupy z dostawą do domu w Lublinie
  Zakupy z dostawą do domu w Lublinie są realizowane ...
 • Imprezy sportowe w LublinieImprezy sportowe w Lublinie
  Imprezy sportowe w Lublinie cieszą się dużym ...
 • Płatność kartą w LubliniePłatność kartą w taxi w Lublinie
  Płatność kartą w taxi w Lublinie jeszcze kilka lat ...
 • Praca w Eko Taxi w LubliniePraca w Eko Taxi w Lublinie
  Praca w Eko Taxi w Lublinie to wyzwanie dla osób lubiących jazdę samochodem oraz kontakt z innymi ludźmi. To możliwość podjęcia się ciekawego, pełnego intrygujących doświadczeń i na pewno pozbawionego rutyny zajęcia. Przy okazji zachowasz sporą elastyczność czasową i możesz liczyć na perspektywę atrakcyjnych zarobków, ponieważ każdego dnia z naszych usług korzysta szerokie grono klientów. Zachęcamy zatem do dołączenia do naszego zespołu.
 • Przewóz pracowników w LubliniePrzewóz pracowników w Lublinie
  Przewóz pracowników w Lublinie może być wykonany przez ...
 • Oferty pracy w Lublinie dla kierowców z kat. BOferty pracy w Lublinie dla kierowcy z kat. B
  Oferty pracy w Lublinie dla kierowcy z prawem jazdy kat. B są zróżnicowane, choć odbiegają od siebie, jeżeli chodzi o poziom atrakcyjności. Dotyczy to tego, jakie zadania trzeba wykonywać, ale i perspektyw zarobkowych, które są dla każdego istotną kwestią. Zawód taksówkarza jest intrygującą opcją, ponieważ wiąże się z brakiem monotonii i różnymi wyzwaniami. Jeśli chcesz spróbować sił w takiej roli, zachęcamy do współpracy z Eko Taxi.
 • Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dzieckaTaxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka
  Taxi w Lublinie z fotelikiem dla dziecka to wspaniała opcja dla dorosłych podróżujących z najmłodszymi i chcących zadbać o ich pełne bezpieczeństwo. W kontekście takiego transportu przepisy prawne są dość specyficzne, przez co wiele korporacji nie daje możliwości takiego przewozu. Nie oznacza to jednak, że rodzice muszą zrezygnować z taksówek. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę, która udostępnia pojazdy z takim udogodnieniem. Zachęcamy do wybrania oferty Eko Taxi.
 • Tanie taxi bagażowe w LublinieTanie taxi bagażowe w Lublinie
  Tanie taxi bagażowe w Lublinie to doskonała ...
 • Taxi na lotnisku w ŚwidnikuTaxi na lotnisko w Świdniku
  Taxi na lotnisko w Świdniku jest szybkim i najbardziej komfortowym sposobem dotarcia do tego portu lotniczego z Lublina i okolic. Taką trasę pokonują osoby wylatujące służbowo czy mieszkańcy szykujący się do wyjazdów turystycznych. Łapiąc kurs w to miejsce, lepiej uważać na pojazdy kierowców nienależących do korporacji taksówkarskich, gdyż często oferują oni znacznie zawyżone ceny. Pomocne mogą się okazać firmy taxi dysponujące większymi pojazdami, jak Eko Taxi.
 • Jak zamówić taxi w lublinieJak zamówić taxi w Lublinie?
  Jak zamówić taxi w Lublinie? Obecnie jest to bardzo proste, gdyż można to zrobić zarówno telefonicznie, jak i korzystając z dedykowanej aplikacji danej korporacji taksówkarskiej. Taką możliwość daje Eko Taxi, zatem zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W przypadku rozmowy z dyspozytorem pamiętaj o uprzejmym zachowaniu i przede wszystkim podawaniu dokładnych informacji. Poza standardowymi kursami można zamówić dedykowany do potrzeb pojazd czy skorzystać z innych usług w ofercie.
 • Taxi do przewozu mebliTaxi do przewozu mebli w Lublinie
  Taxi do przewozu mebli w Lublinie musi być oczywiście większe niż zwykły osobowy pojazd do standardowych kursów. Nie wszystkie korporacje mają takie samochody w swojej flocie, lecz znajdziesz je w ofercie Eko Taxi Lublin. To optymalne rozwiązanie, gdy musisz przetransportować jakieś elementy umeblowania, a nie masz dostępu do własnego dużego auta lub od kogoś znajomego. Zamówienie taxi będzie w tym przypadku o wiele bardziej opłacalne finansowo od usług drogich firm transportowych.
 • Muzeum Wsi LubelskiejMuzeum Wsi Lubelskiej
  Muzeum Wsi Lubelskiej cieszy się dużym uznaniem, będąc jedną z największych atrakcji turystycznych Lublina. Chętnie odwiedzają je osoby przybywające z innych rejonów kraju, ale i sami mieszkańcy. Co ważne, jest to miejsce dla osób w każdym wieku. Obiekt jest dość oddalony od centrum miasta, w związku z czym warto dobrze rozważyć kwestię tego, jak tam dotrzeć. Pod wieloma względami, najlepszym wyborem będzie taksówka od Eko Taxi.
 • Co robić w Lublinie?Co robić w Lublinie? Eko Taxi podpowiada
  Pasażerowie Eko Taxi często zagadują naszych ...
 • Czym dojechać z Lublina do ŚwidnikaCzym dojechać z Lublina do Świdnika?
  Czym dojechać z Lublina do Świdnika? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, a w praktyce rozwiązań jest kilka. Zdecydowanie najwięcej argumentów przemawia jednak za zamówieniem taksówki. Można wtedy dotrzeć bezpośrednio z miejsca zamieszkania do samego portu lotniczego, podróżując w komfortowych warunkach. Okazuje się to o wiele rozsądniejsze od komunikacji miejskiej czy własnego samochodu, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie.
 • Jak wybrać taxi w Lublinie?Jak wybrać taxi w Lublinie?
  Jak wybrać taxi w Lublinie? W obliczu wielu dostępnych na rynku korporacji warto ustalić sobie pewne kryteria, które ułatwią dokonanie dobrego wyboru. W kontekście standardowych przejazdów ważne są opinie klientów i renoma marki, która odzwierciedla jakość oferowanych usług. Oczywiście należy to rozpatrywać w relacji do ceny. Oprócz tego, warto spoglądać na oferty firm taksówkarskich w kontekście dodatkowych usług, co może być szczególnie istotne dla mieszkańców danego miasta.
 • Sylwester 2020Sylwester 2020 w Lublinie
  Sylwester 2020 w Lublinie ze względu na wyjątkowe ...
 • Dzieci w taksówce z Eko Taxi LublinDzieci w taksówce z Eko Taxi Lublin
  Przewóz dzieci w taksówce nie wiąże się z takimi ...
 • Przewoźnicy na lotnisko w LubliniePrzewoźnicy na lotnisko w Lublinie
  Przewoźnicy na lotnisko w Lublinie obsługują każdego ...
 • Parki w LublinieParki w Lublinie
  Parki w Lublinie to miejsca, w których mieszkańcy ...
 • Zakupy na dowóz w LublinieZakupy na dowóz w Lublinie
  Zakupy na dowóz w Lublinie cieszą się coraz większym ...
 • Atrakcje dla młodzieży w LublinieAtrakcje dla młodzieży w Lublinie
  Atrakcje dla młodzieży w Lublinie cieszą się sporą ...
 • Atrakcje w Lublinie - zabytkowy zamekAtrakcje w Lublinie, czyli o tym, jakie zabytki Lublina warto zobaczyć podczas zwiedzania miasta
  Atrakcje w Lublinie to przede wszystkim liczne ...
 • Karaoke w LublinieKaraoke w Lublinie
  Karaoke w Lublinie jest ciekawym pomysłem dla osób, które szykują się do wieczornego wyjścia na miasto ze znajomymi. Takie imprezy tematyczne są obecnie bardzo popularne i często organizowane w różnego rodzaju barach czy klubach, szczególnie w weekendy. Jeśli wybierasz się na takie wydarzenie, dobrym pomysłem będzie dojechać na miejsce taksówką i później wrócić do domu w ten sam sposób. Zachęcamy do wybrania przy tym kursów realizowanych przez Eko Taxi.
 • Atrakcje na weekend w LublinieAtrakcje na weekend w Lublinie. Zobacz wszystkie!
  Atrakcje na weekend w Lublinie cechują się sporą ...
 • Przewóz rzeczy w LubliniePrzewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
  Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie ...
 • Majówka na świeżym powietrzu w LublinieMajówka 2018 w Lublinie – dlaczego warto spędzić tu weekend majowy i gdzie koniecznie trzeba pójść, aby móc powiedzieć, że byliśmy w Lublinie? Zaplanuj daty swojej lubelskiej majówki już dziś!
  Majówka 2018 nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią ...
 • Kierowca na weekendy w LublinieKierowca na weekendy w Lublinie
  Kierowca na weekendy w Lublinie to rola, która może pasować wielu osobom poszukującym dorywczego zajęcia. Wbrew pozorom jest to opcja interesująca wiele osób, które nie mają możliwości pracy w pełnym wymiarze czasowym, w trakcie tygodnia roboczego. Na rynku można znaleźć propozycje zatrudnienia się w takim charakterze przy dostawach, lecz zwykle nie wiąże się to ze specjalnie atrakcyjnymi zarobkami. Zdecydowanie ciekawszym wyborem może być spróbowanie swoich sił na taksówce.
 • Sylwester dla singli w LublinieSylwester dla singli w Lublinie
  Sylwester dla singli w Lublinie może przyjąć różną formę. Niektórzy stawiają na domówkę organizowaną przez znajomych, ale można się też bawić w klubach czy na wydarzeniu aranżowanym przez miasto. Kolejną opcją jest wybranie się na jakiś film czy spektakl, jeżeli nie nastawiasz się na huczną zabawę, lecz po prostu przyjemne spędzenie czasu. Bez względu na to, co wybierzesz, na miejsce dotrzesz wygodnie i bezpiecznie naszymi taksówkami.
 • Imprezy firmowe w LublinieImprezy firmowe w Lublinie
  Imprezy firmowe w Lublinie są organizowane przez ...